in

Tedavi Altındaki Yaban Domuzu Petbulans Şoförü ile Dostluk Kurdu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaban domuzu ile belediye şoförü arasındaki dostluk görenleri şaşkına çevirdi.


Yaklaşık 2 ay önce vatandaşlar Bodrum Belediyesini arayarak Torba sahilinde yaralı bir yaban domuzu olduğunu ihbar etti. Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sahilde güçlükle yürüyen domuzu petbulans ile Torba Mahallesi Kaynar mevkiinde bulunan Bodrum Belediyesi Geçici Sokak hayvanları bakım evine getirdi. Röntgeni çekilen yaban domuzunun arka ayaklarında zedelenme olduğu tespit edildi. Tedavi altına alınan domuz kısa sürede sağlığına kavuşmaya başladı.

Tedavi Altindaki Yaban Domuzu Petbulans Soforu ile Dostluk Kurdu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Petbulans Şoförü ile Dostluk Kurdu

Tedavi altına alındıktan sonra kafeste bakımına devam edilen yaban domuzunun bakımını üstlenen petbulans şoförü Murat Bayatkaya sabahtan akşama kadar domuzla ilgilenmeye başladı. Elleri ile beslediği domuzla kısa süre dostluk kuran Bayatkaya, yaban domuzuna “Ceyar” ismini verdi.

İsmine tepki veriyor


Bir müddet sonra ismine tepki vermeye başlayan yaban domuzu Ceyar, Bayatkaya’yı gördüğü zaman kafesin önüne kadar gelerek kendini sevdirmeye başladı.

Yakında Doğaya Bırakılacak


Murat Bayatkaya domuzu yaralı bir halde bulduklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımızın ihbarı doğrultusunda bir domuzun yaralı olduğu ihbarı geldi. Biz de petbulans ekibimizle beraber hayvanı yaralı olarak aldık. Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine getirdik. 2 aydır burada bizimle beraber. Sabah, öğlen, akşam biz burada olduğumuz sürece yemeğini suyunu veriyoruz ve sevdiğimizi gösteriyoruz. O da bize sevgisini veriyor. İsmini Ceyar koydum ve ismine duyarlı şu anda, tepki veriyor ismini söyleyince. Ceyar dediğim zaman normal evcil bir hayvan gibi yanımıza geliyor tepki veriyor. Yakında doğaya salacağız ama gitmesi zor görünüyor. Bıraksak arkamdan eve kadar gelecek gibi” dedi.

Bu dostluk her ne kadar iyi niyetle kurulsa da, yaban domuzu doğaya döndüğünde her insanı dostu zannedebilir. Ne yazık ki yaban domuzlarını öldrümek isteyen avcılar bu hayvanları pusuya düşürmek için fırsat kolluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zabita Evindeki Hayvanlari Almak Isteyince Intihar Girisiminde Bulundu

Zabıta Evindeki Hayvanları Almak İsteyince İntihar Girişiminde Bulundu

‘3 Mart Dunya Yaban Hayati Gunu Kapsaminda 2000 Rakimli Genya Dagina Yem Birakildi

‘3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü’ Kapsamında 2000 Rakımlı Genya Dağına Yem Bırakıldı