in

Tayfun Demir Kim?

Engelli ve yardıma muhtaç hayvanlara sahip çıkması ile tanıdığımız Tayfun Demir’in tutuklanması birçok kişide şok etkisi yarattı. Peki kim bu Tayfun Demir?

6 ilde dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik, organ satışı gibi suçlardan 52 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası bulunduğu öğrenilen sahte 38 yaşındaki Tayfun Demir hepimizi şoke etmişti. Çoğumuz kendisini, yaralı sincabı sahiplenmesi ile tanımıştık. Daha sonra pek çok yaralı sincaba ve engelli hayvana bakan bu hayvanları sosyal medya hesabından paylaşan Tayfun Demir birçok kişiyi kendine hayran bırakmıştı. Televizyon yarışmalarına katılan, 400 binden fazla takipçisi olan YouTube kanalında paylaşımlar yapan Tayfun Demir’in tutuklanması ile akıllarda tek bir soru belirdi “Kim bu Tayfun Demir?”

Tayfun Demir Kim?

Tayfun Demir, 2007 yılında 7 yıl ceza alarak hapse giriyor. Yazlımcı olduğu iddia edilen Demir, başkasının adına hazırlanan belge ve kimlikler ile bankalardan kredi çekiyor. Taa ki bir banka görevlisi durumu fark edene kadar. Yakalanan Tayfun Demir tutuklanıyor ve 7 yıllık cezasını çekmek üzere cezaevine gönderiliyor. Ancak hapishanede üniverisite eğitimi almaya karar veren Tayfun Demir, 2011 yılında üniversiteye gitmesi için izin verilen izin günlerinden birinde hapisaneye geri dönmüyor.

Kendini Öldü Gösteriyor

Bir süre sonra sahte belge ile nüfus müdürlüğüne giden Demir kendini ölü olarak gösteriyor. Hayatına sahte kimlikler ile devam eden Tayfun Demir, yine rahat durmuyor. 2012 yılında kendisiyle aynı ada sahip bir işçi adına kredi çeken Demir, yine sahte belgeler ile kredi çekmeye çalışırken yakalanıyor. Evine yapılan baskında onlarca sahte kimlik ele geçiriliyor.

Hayvanlar Üzerinden Dolandırıcılık

2014 yılında, mahkeme kararı ile hakkında internet sitelerinde çıkan haberleri sildiren Tayfun Demir, yaşamını bir köyde sürdürmeye başlıyor. Yaralı bir sincap bulan ve onu tedavi ettiren Demir birden kamuoyu tarafından tanınır hale geliyor. Televizyon programlarına, gazetelere röportaj veren Demir hayvan sahiplenemeye, özellikle de yaralı sincapları sahiplenmeye devam ediyor. Engelli hayvanları ile olan köy yaşamını bir YouTube kanalından paylalan Demir, yaşadığı bölgeyi takipçleri ile paylaşmıyor. Gerekçe olarak da bölgenin insanlar tarafında işgal edilmesini istemediğini gösteren Demir, birçok kişinin hayranlığını kazanıyor.

hqdefault

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tayfun Demir “Kim Milyoner Olmak İster” Yarışmasında

Evindeki engelli hayvanlar için mama ve para bağışı toplayan Demir bu işi daha da profesyonel bir hale getirerek, insanların bağış yapabileceği bir uygulama geliştiriyor. İnsanlar bu uygulama ile Demir’e bağış yaparken, Demir lüks köy evini inşa etmeye başlıyor. Ne var ki bu uygulamada bağış yaparken TC kimlik numaranızı ve kart bilgilerinizi uygulamaya kaydediyorsunuz. İddialara göre Tayfun Demir için asıl dolandırıcılık kaynağı bu bilgiler.

Fark Edilme ve Yakalanma

Tayfun Demir’in popüler olması ve birçok kişi tarafından tanınması ile beraber Ekşi Sözlük’te kendisi adına bir başlık açılıyor. Yazarlardan biri Tayfun Demir’i araştırken 2012 yılındaki haberlere ulaşıyor ve bunu sözlükteki entrysinde belirtiyor. Eski haberlerin gündeme gelmesi ile bir açıklama yapan Tayfun Demir elinde belgelerle, iddiaların odağındaki Tayfun Demir’in kendisi olmadığını hatta aklandığını açıklıyor. Yayınladığı belgelerin doğru olup olmadığını teyit ettiren yazarlar belgelerin doğru olduğunu öğreniyor. İddialara göre Demir’in kendini savunmak için gösterdiği bu belgeler suçsuz Tayfun Demir’e ait belgelerdi. Yani yıllar önce adaşı adına kredi çekip  hapse girmesine neden olduğu, kendisi yakalanınca aklanan Tayfun Demir’e ait belgelerdi.

Screenshot 14Tayfun Demir, yine bir mahkemme kararı aldırarak sözlükte kendisi ile ilgili olan entryleri sildiriyor. Ancak olayın peşini bırakmayan bazı yazarlar şahsın videolarında nerde yaşadığını tespit edip durumu polise bildiriyor.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı baskın ile yakalanan Tayfun Demir cezaevine gönderiliyor.

İnanmayan Takipçiler

Konuşma tarzı ve çizdiği karakter nedeniyle takipçileri tarafından çok sevilen Tayfun Demir’in hayat hikayesi takipçileri tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Bazı takipçileri şahsın suç geçmişini öğrenince yaptığı bağışlar için pişman olurken bazı takipçileri ise  duruma inanmamayı tercih etti. İşte Tayfun Demir’in tutuklanması sonrası kanalında yapılan yorumlar:

Screenshot 8

Screenshot 10

Screenshot 13

Screenshot 11

Screenshot 7 1

1 1

 

 

Screenshot 12

 

Screenshot 5

Screenshot 9

 

Hayvansever İmajıyla da Dolandırıcılık Yapan Tayfun Demir’in Filmleri Aratmayan Dolandırıcılık Hikayesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tedavisi tamamlanan hayvanlar dogal ortamina birakildi

Tedavileri Tamamlanan Hayvanlar Doğal Ortamına Böyle Bırakıldı…

sanliurfa sokak hayvanlari icin besleme noktalari

Sokak Hayvanları İçin Şehrin Çeşitli Yerlerine Yeni Üniteler Yerleştirildi