in

Tavukçuluk Şirketlerinden Greenpeace’e İhtarname

Tavukçuluk şirketleri Greenpeace’e ihtarname çekerek, endüstriyel tavukçuluğun çevre ve sağlık etkileri hakkında yayınladığı raporun yer aldığı ‘yutmayiz.org’ kampanya sitesini kapatmasını talep etti.

tavukçuluk-ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Banvit, Beypiliç, Keskinoğlu ve Şenpiliç şirketleri, Greenpeace’in ‘yutmayiz.org’ kampanya sitesini kapatması talebiyle bir ihtarname gönderdi.

‘Yutmayız!’ kampanyası, tavuk endüstrisinden tüm üretim zincirini sağlığa ve çevreye zarar vermeyecek şekilde uygulamalarını yeniden düzenlemesini talep ediyor. Bu kapsamda Greenpeace geçtiğimiz hafta endüstriyel tavuk üretiminin insanların sağlığına ve çevreye olan olumsuz etkileri hakkında “Dünyayı Tüketmek” raporunu yayınlamıştı.

Greenpeace Akdeniz Gıda ve Tarım Kampanyası Sorumlusu Tarık Nejat Dinç, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu 4 şirket kopyala yapıştır yöntemiyle bize aynı ihtarnameyi yollamışlar. Herhalde tavukları 4 duvar içine hapsettikleri gibi, endüstriyel tavukçulukla ilgili gerçekleri de hapsedebilmeyi umuyorlar. Bize sansür uygulamak istemeleri bu yüzden. Eğer tavuk şirketleri – her ne isimle olursa olsun – antibiyotikler dahil yemlerine profilaktik ilaç katmıyorlarsa, GDO kullanmıyorlarsa, tamamen yerli kaynaklar kullanıyorlarsa, hayvanları serbestçe doğada gezinebiliyorsa bunları açık açık ilan etsinler. Biz de seve seve yayınlayalım. Aksi takdirde kampanyamıza aynen devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kevin ajanimo3

Bakışlarının Altında Aslında Hüzünlü Bir Hikayesi Var

lojman ajanimo1

Lojmanda Kedi Besleyen İşçiye Sürgün