in

Tatvan’daki Sokak Kedisinin Doğum Hikayesi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğum sancısı çeken bir sokak kedisi Tatvan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin kapısına geldi. Kedinin sağlık merkezine gelişinden doğum anına kadar geçen süreç de kameraya çekildi.

tatvan-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Doğum sancısı tutan bir sokak kedisi, Tatvan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin kapısına gelip miyavlayarak içeri girmeye çalıştı. Uzun süre kapıda yardım çığlığı atan kediyi içeri alan görevliler, Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni telefonla arayarak durumu bildirdi.

Tatvan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri gelerek, doğum sancısı çeken kediyi alıp Tatvan Belediyesi Sokak Hayvanlarını Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

tatvan-ajanimo3

Normal doğum süresinin geçtiği belirlenen kedi sezaryen ameliyatına alınarak doğum gerçekleştirildi ve kedinin 4 yavrusu oldu.

Operasyonu gerçekleştiren Veteriner Sefer Durmuş, “Yapılan ihbar üzerine kedi bize getirildi. Genel durumu maalesef kötüydü. Normal doğum için gözlem altında tuttuk. Normal doğum gerçekleşmediği için ameliyata aldık. Operasyon başarılı geçti ve 4 yavrumuz oldu. Sezaryen ile kısırlaştırma işlemlerini de yaptık. Kedinin ve yavrularının sağlık durumları çok iyi. Belli bir süre burada gözlem altında tutacağız. Ardından yavrularını sahiplendireceğiz” diye konuştu.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=AJPjdYCh974&nohtml5=False

Kurgulanmış haber videosu hayvanseverlerin eleştirilerini de aldı. Youtube’a yüklenen haber videosunun altına şöyle yorumlar geldi:

-“İçerden çekim yapalım ,durun dışarıya çıkarken çekim yapalım, arabaya binerken yok inerken,önden, arkadan ….vs derken doğumunu geciktirdiniz hayvanın; kaldı ki doğuma başlayan hiçbir canlının yeri değiştirilemez!!! Amacını anlamadım bu videonun, Ama hayvanlara yardım eden bir organizasyon olduğunuzu bildiğim için evet iyi insanlarsınız sağolun..”

-“Reklam yapmak için resmen boş yere ameliyat yaptılar kediye”

 

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bes gundur olen annesinin basindan ayrilmiyor 1

Sıpadan İbretlik Sevgi Dersi!

menteşe güvercin ajanimo1

Egeli Güvercinseverler Menteşe’de Buluşacak