in

Tatvan’da Tam Donanımlı İlk Hayvan Hastanesi

Bitlis Tatvan Belediyesi, bir ilke daha imza attı ve bölgenin tam donanımlı ilk hayvan hastanesini ilçeye kurdu.

tatvan-hayvan-hastanesi-ajanimo-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tatvan Belediyesi bünyesindeki, Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kurulan ve bölgede bir benzeri olmayan hayvan hastanesi sayesinde acil yaralı ve hasta tüm hayvanların tedavisinin yapılması mümkün olacak. Muayene odası, laboratuvar ve ameliyathane gibi imkanların bulunduğu hastanede, sokak hayvanları ile yaban hayvanlarının genel sağlık durumlarının kontrol edilebilmesi için gerekli tüm teçhizatlar alındı. Gerekli aşıların yapıldığı, yaralı ve hasta hayvanların da laboratuvar ortamında incelenip, ameliyat gerektiren durumlarda ise uzman hekimler eşliğinde başarılı ameliyatların yapılabileceği tüm donanım mevcut.

tatvan-hayvan-hastanesi-ajanimo-3
Bölgede yine bir ilke imza atarak sokak ve yaban hayvanları için tam teşekküllü bir sağlık merkezi oluşturmanın gururunu yaşadıklarını  ve hastane sayesinde şimdiye kadar birçok yaralı ve hasta hayvanın tedavi edildiğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, “Merkezimizde hayvan bakımı ve aşılarının yanı sıra kontrolsüz çoğalan sokak hayvanlarının kısırlaştırma işlemleri ile yaralı ve hasta hayvanların bütün ameliyatları alanında uzman hekim arkadaşlar tarafından yapılmaktadır. Kurduğumuz laboratuvarda kan sayım, röntgen, idrar sayım, yoğun bakım, anestezi cihazları ile hidrolik ameliyat masası ve diğer araç gereçlerinin yanı sıra merkez bünyesinde mobil kısırlaştırma ve hayvan taşıma aracımız bulunmaktadır” dedi.
Rehabilitasyon merkezinde biri gönüllü olmak üzere iki veteriner hekim, bir veteriner teknikeri ve iki çalışan hizmet sunuyor.

tatvan hayvan hastanesi ajanimo 1

Donanımlı bir hastanede olması gereken bütün cihazların olduğunu belirten veteriner hekim Sefer Durmuş ise “Buraya getirilen yaralı veya hasta hayvanların kontrollerini laboratuvar ortamında yapıyoruz. Vücudunda kırık, çıkık olanlar veya ameliyat olma durumu gerektirenler için başarılı operasyonlar gerçekleştiriliyor. Yaralı veya hasta hayvanlar konusunda bize günün her saatinde ihbar gelebiliyor. Biz de anında değerlendirip hayvan taşıma aracımızla alıp, burada gerekli işlemleri yapıyoruz. Bunun yanında sokak hayvanlarının aşılarını düzenli bir şekilde takip ediyoruz. Aynı zamanda belirli zamanlarda belirlenen yerlerde beslenme işlemlerini de yapıyoruz. Buraya çevre il ve ilçelerden de sürekli yaralı ve hasta hayvanlar getiriliyor” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yemek İşini Abartan 15 Komik Hayvan Ajanimo 14 1

Yemek İşini Abartan 15 Komik Hayvan

animals smelling flowers ajanimo 3 1

Çiçek Koklarken Mest Olan Hayvanlar