in ,

Tarlasına Giderken Yol Kenarında Yaralı Tay Buldu

Aksaray’da sulama borularını değiştirmek için gittiği tarlasında yaralı tay bulan çiftçi, kamyonetinin kasasına bindirdiği ve bacağı kırık olan Tay’ı bakım merkezine getirerek tedavi ettirdi.

Aksaray – Konya Karayolu Yapılcan Köyündeki tarlasına sulama borularını değiştirmek için giden Mehmet G. (30) yol kenarındaki tarlanın girişinde yerde yatan tayı fark etti. Tay’ın yanına giden çiftçi Tay’ı yattığı yerden kaldırmak isterken sol arka ayağının kırık ve kanlar içinde olduğunu gördü. Yaralı Tay’ı tarlaya geldiği kamyonetine bindiren Mehmet G., telefonla irtibata geçtiği Aksaray Belediyesi ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin talebi üzerine Tay’ı Aksaray Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine götürdü.

Tarlasina Giderken Yol Kenarinda Yarali Tay Buldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Müşahede Altına Alındı

Burada belediye ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından karşılanan yaralı Tay’a ilk müdahale yapılarak ayağındaki yaraya dikiş atıldı. Daha sonra ayağı alçıya alınan Tay’a hem serum hem de enjeksiyon yoluyla antibiyotik tedavisi yapıldı. Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli veteriner hekimler tarafından tedavisi yapılan tayın bandaj tazelemesi yapıldıktan sonra belediye ekiplerince Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde müşahede altına alındı.

Tarlasina Giderken Yol Kenarinda Yarali Tay Buldu 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basibos Birakilan Inegin Ikinci Kez Su Kanalina Dususu Vatandasi Isyan Ettirdi

İneğin İkinci Kez Su Kanalına Düşüşü Vatandaşı İsyan Ettirdi

IBB Tarafindan Falezlere Cekilen Celik Aglar Bolgede Yuvalanan Gocmen Kuslarin Olumune Neden Oldu

Falezlere Çekilen Çelik Ağlar, Bölgede Yuvalanan Göçmen Kuşların Ölümüne Neden Oldu