in

Tarkan’dan Kaz Dağları İsyanı: “Kendinize Gelin, Bu Topraklara İhanet Etmeyin Artık”

Kaz Dağları’nda altın arama çalışmaları sonucunda kesilen ağaçlara ünlü sanatçı Tarkan da isyan etti. Tarkan, “Yeter artık. Bir durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık” ifadelerini kullandı.

Altın aramak için Kaz Dağları’nda yaşanan ağaç katliamına ünlü sanatçı Tarkan da sessiz kalmadı. Sosyal medya hesabından Kaz Dağları’nın bir fotoğrafını paylaşan Tarkan, “Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı. Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?” dedi.

tarkann

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Bir durun kendinize gelin’

Yaşananlara ‘artık yeter’ diyen ünlü sanatçı, “Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. Yeter artık. Bir durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bir elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık” ifadelerini kullandı.

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Köpeği Ayağını ve Ağzını Bağlı Halde Ağaca Bağlayıp Ölüme Terk Ettiler öç

Köpeği Ayağı ve Ağzı Bağlı Halde Ağaca Bağlayıp Ölüme Terk Ettiler

İlhan İrem Cennet Ülkeyi Cehalet Cehennemine Çevirdinizöç

İlhan İrem: Cennet Ülkeyi Cehalet Cehennemine Çevirdiniz