in

Tarkan ‘Avcılık Yasaklansın’ Kampanyasına Destek Verdi

Yaşam hakkı savunucları tarafından başlatılan avcılık tamamen yasaklansın kampanyasına ünlü sanatçı Tarkan’dan destek geldi.

Tarkan, Twwiter hesabından payşaımda bulunarak ‘Avcılık Yasaklansın’ Kampanyasına destek verdi. Bu hayvanların yaşam hakkı elinden alınmadın diyen Tarkan takipçilerinden destek istedi.

Tarkan’ın destek verdiği kampanyanın metni şöyle:

“Tarım Orman Bakanlığı, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü, hangi canlının kaç birey, ne koşullarda, nerelerde öldürüleceğine karar vermek yerine, onları koruyan kararlar almalıdır. Geçtiğimiz 16 yıl içinde yaklaşık 17 bin avcılık kursu açılmış ve yaklaşık 500 bin kişi avcılık sertifikası almıştır. Doğanın korunmasından sorumlu kurumlar, silah endüstrisinin ve avcıların doğamızı yok etmesine ne yazık ki seyirci kalmakta, daha da üzücüsü bu durumu teşvik etmektedir.

Şimdi, yaşam hakları ve alanları ellerinden alınan tüm canlıların sesi olma zamanı. Çünkü yaşam hakkı bütün canlılar için pazarlık edilemez en doğal hak. Hepimizin yaşamı birbirine bağlı. İnsan diliyle kendi haklarını savunamayan tüm canlıların sesi oluyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Hamdi Ozkan

Sokak Hayvanlarını Besleyen Doktor Mahkemeye Verildi

Vapur Iskelesinde Yarali Caretta Caretta Bulundu

Vapur İskelesinde Yaralı Caretta Caretta Bulundu