in

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Bakanlık Olarak Suç Duyurusunda Bulunacağız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: “Toplumda infial uyandıran ve vicdanlarımızı derinden sarsan videoyu üzüntüyle izledim. İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim.”

Paylaştığı papağana işkence videosu ile kan donduran Murat Özdemir Ortaköy’deki evinde gözaltına alındı. Ortaköy polis karakoluna götürülen Özdemir’e mahalleli de tepki gösterdi. İstanbul Barosu hayvan hakları biriminden avukatların da olay yerine geldiği kaydedildi. Polisin papağana el koyduğu ve İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edeceği öğrenildi.

masterchefmuratpapaganaiskence

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir televizyon kanalında yayımlanan yemek yarışmasından diskalifiye edilen Murat Özdemir, gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Özdemir’in, sosyal medya hesabında evindeki bir papağana yaptığı işkence görüntülerini paylaşması üzerine harekete geçti.

Ekipler, Murat Özdemir’i evinde gözaltına aldı. Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Bu arada, el konulan papağan İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edilecek.

Screen Shot 2018 12 17 at 23.51.26

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN MESAJ

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli “Toplumda infial uyandıran ve vicdanlarımızı derinden sarsan videoyu üzüntüyle izledim. İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de Bakanlık olarak girişimlere başladık” mesajını paylaştı.

MasterChef Yarışması ile Ünlenen Murat Özdemir’in Papağana İşkence Videosu İnfial Yarattı

Yorum

Yorum Ekle
  1. Sevgili bakanımızın tepki göstermesi güzel de gelelim asıl meseleye hangi kanunun hangi maddesi gereğince yargılanacak? Hangi cezayı alacak? Yasa hala neyi bekliyor? Yasa neden hayvan severlerden gizlenerek kapılı kapılar ardında hazırlanıyor? Kaç defa bakan barınağa uğramış? Kaç defa ormanlara atılan hayvanlara bakmış? Kaç defa elinde param parça olmuş bir hayvanın ölümünü izlemiş? Biz yasa istiyoruz adalet istiyoruz?

    • Haklı olarak bu şahısları cezalandırmasaydınız zaten fazlasıyla tepki alacaktınız sayın bakanım. Umarım gerekenler çabucak yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

masterchefmuratpapaganaiskence 1

Papağana İşkence Eden MasterChef Murat Özdemir Gözaltına Alındı

muratözdemir

Gözaltına Alınan Murat Özdemir Beşiktaş Asayiş Büro Amirliğine Getirildi