in

Tarım İlacı Binlerce Arıyı Öldürdü!

Bursa’nın İnegöl ilçesinin kırsal Tahtaköprü Mahallesi’ndeki bir bahçede ürünlere atılan tarım ilacının, bitişik alandaki 125 kovandaki binlerce arıyı öldürüdüğü öne sürüldü. Kovanların sahibi 5 üretici, duruma tepki gösterdi.

Tahtaköprü Mahallesi’nde tarım ilacından zarar görenk ovanlardan 50’sinin sahibi olan bal üreticisi İbrahim Turan, “Tarla komşumuz ürünü zararlılardan korumak amacıyla bahçesini ilaçlamış. Bu ilacın arılara zararlı olduğunu bile bile yapmış bunu. İlaç atılmasının ardından 50 kovandaki bütün arılarımız öldü” dedi.

Tarım İlacı Binlerce Arıyı Öldürdü 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

5 çiftçinin toplam 125 kovanındaki arılarının öldüğünü ifade eden Turan, “Kovan başına bin liradan toplam 125 bin lira zarar var. Bu durumu Jandarma ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bildirdik. Zararımızın karşılanmasını istiyoruz” dedi.

Tarım İlacı Binlerce Arıyı Öldürdü 3

15 kovandaki arılarının öldüğünü söyleyen bal üreticisi Ahmet Akman ise “3 seneden bu yana tarla komşumuzu ikaz etmemize rağmen bahçesindeki ürünlerini ilaçlıyor. İlaçlama sonucunda arılarımız öldü. Hasat dönemimiz tamamen bitti. Biz kaç kez ikaz ettik ama dinlemedi. Zarar ettik” diye konuştu.

Tarım İlacı Binlerce Arıyı Öldürdü 4

Akman, tahminen 650 bin dolayında arının öldüğünü ifade etti. Akman, zararın telafi edilmesini istedi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hepsi Unutulan Valizden Çıktı Yılan Kaplumbağa Akrep... öç

Hepsi Unutulan Valizden Çıktı: Yılan, Kaplumbağa, Akrep…

Dexter Harrisonöç 1

Kedisini Dövdüğü için Kocasını Öldürdü