in ,

Tarihi Sandima Köyünde Perişan Halde Bulunan 7 Köpek

Bodrum Yalıkavak’ta bir hayvanseverin sosyal medya üzerinden yaptığı yardım çağrısı üzerine harekete geçen Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Vahit Çevik, Yalıkavak Sokak Hayvanları gönüllü ekibi ve belediye ekipleri, ihmalkarlıkla göz göre göre ölüme terk edilen köpekleri kurtarmak için seferber oldu.

Yalıkavak‘ın tarihi Sandima Köyü‘nde yaşayan ve sahipli olduğu iddia edilen 7 köpeğin içler acısı hali hayvan hakkı savunucularını harekete geçirdi. Köpekleri alıp tedavi ettirmek için bölgeye giden Muğla Barosu Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Vahit Çevik, Yalıkavak Sokak Hayvanları gönüllü ekibi ve belediye ekipleri uzun saatler boyunca bölgede köpekleri aradı.

Tarihi Sandima Köyünde Perişan Halde Bulunan 7 köpek 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeklerden sadece birini bulan ekipler, köpeği hemen veteriner kliniğine yatırdı. Köpeğin tedavisine başlanırken, ekipler diğer köpekleri bulmak için ertesi gün tekrar bölgeye gitti.

1 1
Bölgeden kurtarılan ilk köpek

Köpeklerin sahibi olduğu iddia edilen çift, köpeklerin yerini bilmediklerini söylese de ekiplerin ısrarı sonucu köpeğin yeri öğrenildi. Köydeki metruk bir binanın temelindeki beton zemine atılmış halde, çaresizce ölümü beklerken bulunana köpek hemen özel bir veteriner kliniğine kaldırıldı. Ancak tedavi için çok geç kalınması sebebiyle zavallı köpek yaşam mücadelesini kaybetti.

Tarihi Sandima Köyünde Perişan Halde Bulunan 7 köpek 1 1

 

Köpeklerin diğer 4 kardeşini de hemen bölgeden alarak tedavi ettirmek üzere veteriner kliniğine götüren ekip bulunamayan diğer köpeği arıyor.

Tarihi Sandima Köyünde Perişan Halde Bulunan 7 köpeköç 1
Yaşam mücadelesini kaybeden Ümit köpek

Yaşama tutunması amacıyla adı Ümit koyulan ancak yaşamını kaybeden Ümit köpeğin kardeşinin de aynı sonu yaşamaması için ekipler, köydeki son köpeği de en kısa sürede bulup tedavisine başlanması için aramaya devam ediyorlar.

Gönüllülerin mücadelesi ile şu an tedavi altında olan 5 köpeğin bundan sonraki yaşamlarını sevgi dolu bir ortamda geçirebilmeleri için hepsinin ömürlük yuvaları aranacak.

Tarihi Sandima Köyünde Perişan Halde Bulunan 7 köpek3
Kurtarılan diğer 4 köpek

Gönüllüler köpeklerin sahipli olduğunu ve sahiplerinin ihmalkarlığı nedeni ile bu hale geldiklerini iddia ederek köpeklerin sahibi olduğu iddia edilen çiftin ceza almasını istiyor.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Evlerinize nasıl gidiyor sunuz Allah tan korkmuyormusunuz bunların hesabını vereceksiniz Allah siz yalnız kaldığınızda sizi çaresiz bıraksın bir bardak su isteyecek birini bulamıyacaksınız emin olun kahrolasınız inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saka Kuşunu Avladığı Tespit Edilen 8 Kişiye 27 Bin TL Ceza Kesildi 2

Saka Kuşunu Avladığı Tespit Edilen 8 Kişiye 27 Bin TL Ceza Kesildi

deney maymun işkence

Hayvan Deneylerinin Korkunç Yüzü: Bir Deney Laboratuvarında Maymunlara Yapılan İşkence