in

Tarihi Meydanda Vatandaşın Beslediği Güvercinler Aç Kaldı

Korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşlar evden çıkamayınca, Kastamonu’nun tarihi Nasrullah Meydanında bulunan güvercinler ise aç kaldı. Güvercinleri ise, iş yerini açmak zorunda kalan duyarlı esnaflar besledi.

Çin’den tüm Dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşlar evde kalmaya devam ediyor. Korona virüs tedbirleri öncesinde vatandaşların ve yem satıcılarının eksik olmadığı tarihi Nasrullah Meydanı ise boş kaldı. Meydanın boş kalması nedeniyle yaban hayvanları da yiyecek bulmakta zorlandı. Meydanda toplanan yüzlerce güvercin yiyecek bulabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Kimi zaman yiyecek bulabilmek için insanların peşinden de giden güvercinlerin imdadına duyarlı esnaflar yetişti. İş yerini açmak zorunda kalan bazı duyarlı esnaflar, güvercinleri besledi.

AW981771 02

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Korona virüs nedeniyle kimsenin dışarıya çıkmaması sonrasında kuşların aç kaldığını ifade eden yem satıcısı, “Biz de elimizden geldiği kadar kuşları doyurmaya çalışıyoruz. Ne yapalım. Allah’tan gelen her şey yağdan da tatlıdır, baldan da tatlıdır. Allah’ın dediği olur” dedi.
Tarihi Nasrullah Meydanı’nda esnaflık yapan Ahmet Elizade ise, “Korona virüs sebebiyle meydan boş. Dışarıdan gelen misafirler güvercinler için yem atıyordu. Dışarıdan da gelen olmayınca güvercinleri biz besliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi

Çevre ve Şehircilik Bakanından Sokak Hayvanları için Çağrı

Edremitte İtfaiye Ekipleri Bugün 3 Hayvanı Özgürlüğe KavuşturduÖÇ

Edremit’te İtfaiye Ekipleri Bugün 3 Hayvanı Özgürlüğe Kavuşturdu