in

Taps Bebek’ten Sokak Hayvanları için ‘Bi’Kutu Dostluk’ Paketi

İstanbul’daki bir restoran firması yemek artıklarını sokak hayvanlarına ulaştırabilmeniz için kutuya dönüşebilen ‘amerikan servisi’ kullanmaya başladı.

kutu1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dışarıda yemek yediğimiz zaman, porsiyonlar kimimize az gelir kimimize ise fazla. Tam iştahımız varmış gibi yemeğe giriştiğimizde bir bakarız ki doymuşuz ve yemeğin yarısı tabağımızda duruyor. Bazı işletmelerde artan yiyeceğimizi paket yaptırmak istesek yüzünü asarak artık yemeklerimizi paket yaparlar ya da kırk türlü bahane uydururlar. Kendi çabalarımızla paket yapmaya kalkarız ve bir bakmışız üstümüz başımıza yağlar sıçramış.

Bebek’te faaliyet gösteren Taps restoran tam da bu noktada hayvan dostlarının çok da işine yarayacak bir uygulamaya geçmiş. Servis altlıkları aynı zamanda karton kutuya dönüşebiliyor. Bir nevi transformers gibi. Bu küçük tasarım aslında ne kadar da büyük bir amaca hizmet edecek. Hem aklımıza gelmiyorsa bile artık bu tasarım sayesinde artık yemeklerimizi sokaktaki hayvan dostlarımızla paylaşmak için bir bahanemiz de kalmıyor. Buna benzer uygulamaların birçok müessese tarafından uygulandığını bir düşünsenize… Sokaklardaki dostlarımız daha mutlu olmaz mı?

kutu2

10 Eylül’de başlayan kampanya ile her ziyaretçi yemek sonrasında artan lokmalarını kutulayıp sokak hayvanlarına ulaştırabilir oldu. Eğer o an kutuladığı artığı taşıma lüksüne sahip değilseniz, Taps sizin için bu yemekleri topluyor ve barınaklara bağışlıyor.

Yemek artığını hayvanlarla paylaşan herkesin dikkat etmesi gereken bir şey de var; kedi ve köpek ile aynı sindirim sistemine sahip değiliz. Kedi ve köpeğin şekerli yiyeceklere karşı direnci bizim kadar güçlü değil. Tavuk kemiklerini ise her ne kadar afiyetle de yeseler sindirim sistemlerine hayati zararlar verebilir.

Kaynak: Bigumigu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

keçi öç 1

Onlarca Keçi Bir Ağacın Tepesinde Ne Yapıyor?

depresyon on

Hayvanlar Depresyonu Önlüyor