in

Tapınaktaki Derin Dondurucuda Ölü Kaplan Yavruları Bulundu

Tayland’da vahşi hayvan kaçakçılığı ve hayvanlara kötü muameleyle suçlanan bir Budist tapınağının mutfağındaki derin dondurucuda 40 ölü kaplan yavrusu bulundu.

kaplan3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tayland, Kanchanaburi’de, hayvan kaçakçılığı yapıldığı ve hayvanlara kötü muamelede bulunulduğu gerekçesiyle Kaplan Tapınağı olarak bilinen Budist tapınağına, güvenlik güçleri geçtiğimiz hafta operasyon düzenlemiş ve tüm sağ kaplanları tapınaktan çıkarmıştı. Daha sonra tapınakta yapılan aramalarda derin dondurucu içerisinde ölü kaplan yavruları bulundu.

Tayland Ulusal Parklar Müdürlüğü’nden Adisorn Nuchamdrong, Reuters Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada “Ölü yavruları dondurucularda saklamalarının bir nedeni olmalı ama ne için olduğunu ben de bilmiyorum” dedi.

kaplan2

Tapınağa yapılan baskında yer alan Doğal Yaşam Dostları Vakfı’ndan Tom Taylor, BBC’ye yaptığı açıklamada operasyonda başka hayvanlara ait parçalar da bulunduğunu belirtti. Çeşitli kaplarda hayvan bağırsakları, ölü bir yaban domuzu ve hayvanlara ait farklı parçalar bulunduğu kaydedildi.

kaplan1

Taylor, tapınaktaki 137 canlı kaplandan 40’ına yetkililer tarafından el konulduğunu belirtti.
Vahşi hayvan kaçakçılığı ve hayvanlara kötü muamele iddialarının ortaya çıktığı 2001 yılından bu yana yetkililer tapınaktaki rahiplere karşı hukuk mücadelesi veriyor. Rahiplerse suçlamaları reddediyor.

Kanchanaburi‘deki tapınak turistlerin yoğun olarak gittiği bir yer ancak operasyonlardan sonra tapınak ziyaretçilere kapatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

d 1

Sedef Hastalığının Doktoru: Kangal Balıkları

Doriş 1

Birbirinden Eğlenceli 13 Hayvan İllüstrasyonu