in

Tanju Çolak ve Genç Futbolculardan Carettalara Destek

Tanju Çolak Akademisi kampı için Manavgat’ta bulunan eski gol kralı Tanju Çolak, Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği’ne (DEKAFOK) destek olmak amacıyla akademideki genç futbolcularla birlikte Boğaz mevkiinde bulunan Mendirek sahiline gitti.

Tanju Çolak ve Spor Akademisinde bulunan sporcuları karşılayan DEKAFOK Başkanı Seher Akyol, onlara dernek olarak yapmış oldukları çalışmalar ve carettalar hakkında bilgi verdi. Akyol, bir gün oğluyla beraber Mendirek bölgesinde gezerken, bir araç tarafından ezilmiş caretta kaplumbağası gördüklerini, oğlunun ‘anne onlara sahip çıkmamız, onları korumamız lazım’ demesi üzerine bu işe soyunduğunu söyledi.

Tanju Colak ve Genc Futbolculardan Carettalara Destek 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Onlara her türlü güzelliği sunmamız lazım”


Doğada her canlının olduğu gibi carettaların da yaşam hakkı olduğunu belirten Tanju Çolak, “Verdiği savaştan, mücadeleden dolayı Seher Hanımı kutluyoruz ve yanında olduğumuzu deklare etmek istiyoruz. Her zaman ona sahip çıkalım destek olalım onlar da birer canlıdır o canlıları da sahiplenmemiz lazım onların her türlü yaşam alanlarına girmememiz, her türlü güzelliği sunmamız lazım. Nasıl biz hayatta olabilmek için burada nefes alabiliyorsak onların da hakkı diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

2ba86958 36a5 4e64 9388 947fb7310866

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

150 Tur Kelebegi Fotograflamak icin Kilometrelerci Yurudu

150 Tür Kelebeği Fotoğraflamak için Kilometrelerce Yürüdü

Kedi ile Oynamak Isteyen Kusun Cabasi Guldurdu

Kedi ile Oynamak İsteyen Kuşun Çabası Güldürdü