in ,

Tanem Sivar’ın Köpekleri Zehirlenerek Öldürüldü

Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana’nın can dostları Django ve Pamuk zehirlenerek katledildi. Üzüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşan Sivar, mevcut hayvanları koruma kanununu eleştirdi.

Yaşamını Marmaris, Bozburun’da devam ettiren ünlü sunucu Tanem Sivar ve ailesinden üzücü bir haber geldi. Ailenin köpekleri Django ve Pamuk birileri tarafından zehirlenerek öldürüldü. Üzgün ve öfkeli olan Sivar acı haberi sosyal medya hesabından paylaştı. İşte Tanem Sivar’ın paylaşımı:

2 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Hiç bir zaman kişisel sıkıntılarımı, üzüntülerimi buradan sizlerle paylaşmadım ama Salı sabahına tarifsiz bir acı ile uyandık. Biliyoruz ki bize yaşatılan bu acının benzeri ülkemizin her köşesinde sıkça yaşatılıyor ve maalesef ki her geçen gün gerekli cezalarla hak yerini bulmadıkça bu acılar normalleştirilmeye çalışılıyor… Canimizi derinden acıtanın katilin ve onun gibilerin hak ettiği cezaları bulması amacıyla sizinle üzüntümüzü paylaşmaya karar verdik. Canimiz gerçekten çok yanıyor içimiz acıyor…
Hikayenin başına dönecek olursak; ben Edhem’den önce o zaman minicik bir yavru olan ve kucağından hiç indirmediği Django’ ya aşık olmuştum. Eşim Edhem ile Django’ nun tarifi imkânsız bir bağı vardı, ona sonsuz sevgi verdi, gözünden sakindi. Django adeta onun ilk oğluydu. Dört yıldır evimizin neşesi, canimizin içi, her çocuğun sevgilisi, her tanıyanın aşık olduğu ve hayattan tek beklentisi sevgi olan özel bir ruhtu Django. Tüm hamileliğim boyunca beni bir saniye yalnız bırakmadı, her gün benimle yüzdü, yürüdü, uyudu. Django koruyucu melekti. Zaten dünyaya sadece sevgi vermeye çalışan bir melek olarak doğmuştu. Oğlumuz Süleyman doğduğundan beri 2,5 aydır her gün istisnasız kapısında yattı. 
Ya Pamuk…. Canim Pamuk. Ailemizin ağır başlı, sakin, yorgun Pamuk u … Rahmetli kayınpederim Süleyman Bey in bize yadigârı, yaş almış ama mağrur Pamuk….Salı sabahı ikisi de kimin yaptığını bildiğimiz vahşi bir katliama uğradı. Bu insan diyemeyeceğim yaratığın bize, Djanyo’ya, Pamuk’a bunu yapmaya ne hakki vardı?
Ama sadece “o” katilin değil sokaklarda ve aramızda yasayan sayısız katilin yaptıklarının artık bir cezası olmalı. Turkiye nin en güzel noktalarindan birinde doganin icinde yasayan bir insanin icinde bile bu canilik nasil olur ? Yaptığı katliamın karşılığının komik bir para cezası olduğunu bilmek elbette ona ve onun gibilere bu cesaret veriyor. Aile olarak biz hayatımızı hep hayvanlarla güzelleştirdik . Her zaman her yerde hayvan hakları için savunucu olduk ve bugün son nefesimize kadar bu adam başta olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın hakki için mücadele edeceğimize söz veriyoruz.
Artik yeter !!!”

1 1

Hayvanların haklarının gerçekten korunduğu bir yasa isteyen Sivar sözlerine şöyle devam etti:

“Benim icin bu dünyanin en güzel karesi ve korkunc bir adam bizden bunu aldi .. alabildi! Artik yeter !!! Bu insanın benim oğlumla büyüyeceğini hayal ettiğim Django ‘umuzu ve Pamuk ‘umuzu elimizden almaya, onları vahşice katletmeye ne hakki var !!! Ve maalesef en acıklısı;  nasıl bunun hak ettiği ölçüde bir cezası olmaz. Dilerim ki, Django ve Pamuk un kaybı hayvan dostlarımızın  haklarının gerçekten korunduğu  bir yasanın  yürürlüğe girmesine  vesile olur. Biz bunun için elimizden geleni yapacağız ama bunun için siz hayvan dostlarının da  yardımına ihtiyacımız olacak. Son günlerde sıkça tartışılan ancak henüz bir  sonuca varılamamış olan Hayvan Haklarının  gerçekten korunduğu bir Yasa Teklifinin  kabul edilmesi için hep birlikte çalışmalıyız. Umuyorum ve haykırıyorum ki hayvan sahiplerinin sorumluluğunu en ince detayına kadar Medeni Kanunda belirten bu ülke artık bu konuda da bir adım atarak bu kocaman ailenin yalnız olmadığını bize göstersin!!! Kuşkusuz ki, Django ve Pamuk, geri gelmeyecek tıpkı sayısız masum dostumuz gibi ama en azından artık hayvanlara yapılanların bir cinayet, yapanlarında cani ve katil olduğu kabul edilir.”

3 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iki yüzlü kedi Quimera 4

Hem Sevimli Hem ‘İki Yüzlü’ Kedi Quimera

Avustralyada Hırsızlar Çaldıkları Köpeği Geri Getirdiöç

Avustralya’da Hırsızlar Çaldıkları Köpeği Geri Getirdi