in

Tanem Sivar, Köpeklerini Öldüren Komşusuyla İlk kez Karşı Karşıya Geldi

Marmaris’te sunucu Tanem Sivar Dirvana ve eşi Edhem Dirvana’nın “Django” ve “Pamuk” isimli iki köpeğini zehirlenerek öldürülmesine ilişkin açılan davada sanık K.Ü.’nün talimatla ifadesi alındı.

Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen talimat duruşmasında ifade veren K.Ü. “Benim bir şeyden haberim yokken Marmaris Jandarma Karakolu’ndan çağrıldım. Orada köpekleri zehirlemekle suçlandım. Tevfik Edhem Dirvana benim komşum olur. Eskiden de dostluğumuz vardı. Bir süre tesislerinde kaldım, konakladım. Karakola çağırıldıktan sonra arazimde Edhem’in gezdiğini gördüm.

tanem sivar kopeklerini olduren komsusuyla ilk kez karsi karsiya geldi 1600 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kafasını gözünü sardığı için başta tanımamıştım. Elindeki telefonuyla görüntülerimi çekerek bana küfür ederek kaçtı. Ben de sinirlendiğim için içeride oyuncak tüfeği havaya boş olarak sıktım. Tüfeğin içinde mermi yoktu. Bundan sonra Edhem Divana ile eşi olayı basına kamuoyuna haksız bir şekilde yansıtarak beni suçladı. Bununla ilgili yalancı tanık getirip dinlettiler. Güya köpekleri zehir verirken videomu çekmişler. Daha sonra avukatımla ‘Varsa o görüntüler ortaya çıkarın’ dedik. Olmadığı için çıkaramadılar. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Köpekleri zehirleyerek öldüreceğini söylemediğini belirten Sanık K.Ü. “Olay sırasında evimde yapılan aramada zehir bulunmadı” dedi. Mahkeme, talimat dosyasının Muğla’ya gönderilmesine karar verdi.

İstanbul  Barosu Hayvan Hakları Merkezi de Duruşmaya Katıldı

Tanem Sivar ve Edhem Dirvana avukatlarıyla birlikte davanın ardından Bakırköy Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı. Sivar,

“Verdiğimiz mücadeleden hiçbir şekilde yorulmadan devam edeceğiz. Bugün salonda yaşananlar başta ailemiz ve toplum için ne kadar saldırgan, ne kadar şiddete meyilli bir insan olduğunun aslında bir nevi özeti oldu. O yüzden diliyorum, en doğru en yerinde karar zaten verilecektir. Biz de bekleyeceğiz. İyi değilim, kendisiyle olaydan sonra ilk kez karşılaştık” dedi. Edhem Dirvana da “Adaletin yerini bulması için sabırla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Avukat hanım arkadaşlarımızın da desteğiyle adaletin sağlanacağına eminiz. Devletimize ve adalet sistemimize güveniyoruz. Bizi bu adamın saldırılarına karşı koruyacağını ümit ediyoruz” dedi. Şikayetçilerin Avukatları Beliz Özkan ve Harika Kocacık da duruşmada yaşananları anlattı.

tanem sivar kopeklerini olduren komsusuyla ilk kez karsi karsiya geldi 1600 dhaphoto2

Öte yandan İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi adına Yasemin Babayiğit ve Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu da duruşmaya müdahil olarak katıldı. Avukat Babayiğit, yaptığı açıklamada davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zonguldakta Tecavüze Uğrayan Kedi Yaşam Mücadelesi Veriyoröç

Zonguldak’ta Tecavüze Uğrayan Kedi Yaşam Mücadelesi Veriyor

Didim VegFest Başladıöç

Didim VegFest Başladı