in

Tampona Sıkışan Köpekten Haber Var

İBB Veteriner İşleri Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde kendisine çarpan aracın mazgalına sıkışmış halde görüntülenen köpeğin durumu hakkında açıklama yaptı.

Pendik Güzelyalı köprüsünde seyir halinde olan bir aracın ön mazgalına sıkışmış halde köpeği gören bir vatandaş, olayı kameraya almış ve aracın sürücüsünü uyararak aracı durdurmuştu. Kemiklerinde kırık olan köpek görgü tanığı vatandaş tarafından Pendik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmişti.

aracinonmazgalındakopek 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Pendik Belediyesi ekipleri tarafında önce Tepeören Hayvan Barınağı‘na götürülen köpek buradaki ilk müdahalesinin ardından İBB’nin Kısırkaya Hayvan Barınağı’na götürüldüğü öğrenildi.

Screenshot 5

Empati Platformu Başkanı Barış Şengün, İBB’ye kritik durumdaki köpeğin Tepeören Barınağı’na daha yakın tedavi merkezleri varken neden Kısırkaya Barınağı’na götürüldüğünü sordu.

Tampona Sıkışan Köpekten Haber Var1 Screenshot 4

İBB Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden bugün konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. “Aracın çarptığı yaralı köpek, Pendik Belediyesi ekiplerince İBB’ye ait Tepeören Sahipsiz hayvan geçici bakım evi ve bahçeli yaşam alanına getirilmiş ve burada ön muayenesi yapılmıştır. Köpeğin ön muayenesinde çoklu kırık olduğu ve iç kanama şüphesi bulunduğu tespit edilmiştir. Köpeğin ön tedavileri burada yapılmıştır. Veteriner hekimlerce daha kapsamlı bir müdahale için tedavinin Kısırkaya Sahipssiz Hayvan Geçici Bakım evinde devam ettirilmesi uygun görülmüştür. Cr röntgen, doppler ultrason gibi teknik cihazlara sahip olan Kısırkaya Osteosentez ünitesinde yapılan tetkikler sonucunda; ön sol bacakta 1 ve arka sol bacakta 2 olmak üzere toplam 3 kırık tespit edilmiştir. Köpeğin iç kanama riskinin devam etmesi sebebiyle şu an operasyona alınamamaktadır. Durumu stabil şekilde seyretmektedir.”

İBB Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün açıklaması akıllara, en kapsamlı muayenenin ve teknik cihazların olduğu Kısırkaya Barınağı neden şehir merkezinden uzak bir yere yapıldığı sorusunu getirtiyor. Bir cana müdahalede zamanın en değerli şey olduğu düşünüldüğünde en kapsamlı barınağın şehir merkezine en uzaktaki barınak olması hayvanseverleri düşündürüyor.

Konuyla ilgili bir önceki haber için:         

Çarptığı Yavru Köpek Aracın Ön Mazgalına Sıkıştı “Nasıl Olsa Çarptım Geçtim” Düşüncesiyle Kendini Savundu!

                        

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

barselona at arabalarini yasakladi

‘Barselona Hayvanların Arkadaşıdır’ Mesajıyla At Arabaları Yasaklandı

kopegibicakladi

Havladığı Gerekçesiyle Köpeği Boğazından Bıçakladı!