Taksim’in Eylem’i yaşamını yitirdi

İstanbul Beyoğlu’nun sevilen ve hayvansever dostları tarafından “Eylem” olarak adlandırılan köpek, bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

İstanbul Beyoğlu’nun sevilen ve hayvansever dostları tarafından “Eylem” olarak adlandırılan köpek, önceki gün bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanınca mahalleli hemen Beyoğlu Belediyesi’nin Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne haber verdi. Ancak, Eylem hayatını kaybetti ve belediye ekipleri tarafından gömülmek üzere götürüldü.

Taksim’in maskot sokak köpeği Eylem, Cihangir’de bir aracın altında kalarak hayatını kaybetti. 12 yaşındaki Eylem, Gezi olayları ve 1 Mayıs kutlamaları gibi birçok toplumsal olayda biber gazına da maruz kalmıştı.

Beyoğlu’nun maskotu olan köpeğe Eylem ismi de göstericiler tarafından konulmuştu. Eylem, önceki gün bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanınca mahalleli hemen Beyoğlu Belediyesi’nin Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne haber verdi. Ancak, Eylem hayatını kaybetti ve belediye ekipleri tarafından gömülmek üzere götürüldü.

Taksim esnafından Necat Gül, “Son dönemlerde ayaklarında problem vardı. Yürümekte güçlük çekiyordu. Öldüğünü duyduk çok üzüldük” dedi.

Bir Kap Su ve Bir Kap Mama ile Hayat Kurtarabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Rize’de Yavru Köpeği Öldürmeye Teşebbüs Eden İşçinin Cezası Belli Oldu