in

Taksi Durağı Kedilere Yuva Oldu

Karabük’te, hayvan dostu 13 taksici, kendi imkanlarıyla yapıp durağın arka kısmındaki alana yerleştirdikleri kedi evinde sokak kedilerini besliyor.

Hürriyet Mahallesi Köprübaşı‘ndaki duraklarında hizmet veren 13 taksici, geçen yıl kendi imkanlarıyla durağın arka kısmındaki alana 8 kedinin barınabileceği kedi evi yapıp yerleştirdi.

Taksi Durağı Kedilere Yuva Oldu 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Etrafı tel örgü ile çevrili kedi evinde barınan sokak kedilerinin mamaları taksiciler, belediye ve hayvan dostu insanlar tarafından karşılanırken, kedilerin tedavileri de belediyenin veteriner hekimlerince ücretsiz olarak yapılıyor.    Taksi Durağı Kedilere Yuva Oldu 5

32 yıldır taksicilik yapan Sebahattin Açıkgöz (62), “Önce bir arkadaşımızın sonra da diğer hayırsever arkadaşların desteğiyle oldu. Şimdi herkes mutlu burada. Malzemelerini bir arkadaşımız aldı, ustalığı olanlarda yardımcı oldu ve kedi evini yaptık. Sokak kedilerini koruma altına aldık. Güzel oldu. Belediyemizinde katkılarıyla kedilerin mama ihtiyacı karşılanıyor. Güzel olanı herkes görüyor. Hususi görmeye gelenler var” dedi.

Taksi Durağı Kedilere Yuva Oldu 1

Taksicilerden Hasan Tabak (74) ise “Yardımcı olunursa daha büyük şeyler yapabiliriz. Daha iyi bakım olur. Herkes hayvan sevsin, elinden geldiği kadar yardımcı olsun” diye konuştu.

Taksi Durağı Kedilere Yuva Oldu 3

Taksi Durağı Kedilere Yuva Oldu 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokak Hayvanlarına Baktıkları için Genelevden Çıkarıldılaröç

Sokak Hayvanlarına Baktıkları için Genelevden Çıkarıldılar

Doğalarında Uykuyu Dalan 24 Uykucu Hayvanöç

Doğalarında Uykuyu Dalan 24 Uykucu Hayvan