in

‘Tablo Zannedilen Kurt’un Hikayesi

Yetenekli İtalyan ressam Johannes Stoetter, üç çıplak kadının bir araya gelerek oluşturduğu ve ‘kurt’ adını verdiği eseriyle izleyicileri hayran bıraktı.

kk-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

2012 yılında, dünya beden boyama şampiyonu olan 38 yaşındaki İtalyan artist Johannes Stoetter, uluyan kurdun ilginç hikayesini şu sözlerle anlattı: “Barda üç tane oturan kız gördüm. Aralarından biri daha önce bana modellik yapmıştı. Bir kahve içmek için onların arasına katıldım. Bana çalışmalarımın nasıl gittiğini sordular. Yapmış olduğum hayvan illüzyonlarından bahsetmeye başladık. Kızlardan biri, daha önce hiç kurt çizip çizmediğimi sordu. Kendime oturan ve uluyan bir kurt çizebilirim dedim. Hemen kağıdı kalemi alıp küçük bir taslak çizdim.”

kk-3

Çekimler Uzun Sürdü

“İş kendi doğasında gelişiyormuş gibi hissettirdi. Kızlara stüdyoma gelmelerini ve uygun pozisyonu oluşturmamız gerektiğini söyledim. İlk taslağı kağıda çizmem birkaç dakikamı almıştı lakin modellerin alacağı pozisyonu ayarlamak yaklaşık 4 saatimi aldı. Bu benim en uzun pozisyon testim oldu. Boyama süreci de çok uzun sürdü. Başlangıçtan fotoğraf çekimlerine kadar tam sekiz saat sürdü. Şu ana kadar ortaya çıkan eserlerimin içinde en zorlayıcısı ‘kurt‘ oldu.”

kk-4

İtalyan sanatçı Stoetter daha önce de kurbağa, bukalemun ve papağan figürlerini çalışmıştı.

kk-5

Sanatçının çalışmasının videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

martı1

İngiliz Usulü Köri Soslu Martı

aydın doğan 2 1

Genç Karikatürcüler ‘Hayvan Hakları’ için Çizdi!