in

Suruç’ta 53 Kediye Kucak Açan Sabri Dede

Suruç ilçesindeki evinin kapılarını 3 yavrusuyla yaralı bir anne kediye açan emekli 87 yaşındaki Sabri Bilgin, kısa sürede sayıları 53’e ulaşan kedilerine evinin bahçesinde bakıyor.

Şanlıurfa‘nın Suruç ilçesinde “kedilerin dedesi” olarak tanınan 87 yaşındaki Sabri Bilgin, evlatları gibi gördüğü 53 kediye evinin bahçesinde özenle bakıyor.

Aralarında Rusça ve Almanca’nın da bulunduğu 5 dil bilen ve 46 ülke gezen gurbetçi işçi emeklisi Bilgin, vatanına döndükten sonra yaklaşık 20 yıl önce yolda yaralı bulduğu bir anne kediyle 3 yavrusuna yuvasını açtı.

Zamanla üreyen, farklı renk ve yaşlardaki kedilere sahip olduğu için tek katlı evinin bahçesinde iki ayrı özel bölme yapan Bilgin, sayıları 53’e ulaşan kedilerine burada bakmaya başladı.

Her gün yaklaşık 10 kilometre mesafedeki ilçe merkezine özel aracıyla giden Bilgin, kedileri için et, kemik, süt ve ekmek alıyor.

Bilgin’i gördüklerinde hareketlenen kediler, ilçeden dönüşünde Bilgin’in aracının etrafına adeta akın ederek kendilerine yiyecek verilmesini bekliyor.

İlçedeki esnaf da hayvansever Bilgin’e daha indirimli ürünler vererek destek oluyor.

surclu-kedilerin-dedesi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Ben Aç Kalırım Kedilerimi Aç Bırakmam”

Hayvansever Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kedilere bakmaktan büyük bir keyif aldığını dile getirdi.

Aylık bin 200 lirayı kedileri için harcadığını kaydeden Bilgin, şöyle konuştu:

“Ben aç kalırım kedilerimi aç bırakmam hiçbir zaman. Birisi yoksa, hastaysa mutlaka arar, bulur, fiziki durumunu kontrol eder, ondan sonra rahat ederim. Yatıncaya kadar onları kontrol ediyorum. Kedilerime yılda 13 bin lira masraf ediyorum.”

suruclu-kedilerin-dedesi

“Kedilerim Ölünce Günlerce Ağladım”

Hasta olan kedilerine çok dikkat ettiğini, hayvanların veteriner hekim kontrollerini hiç aksatmadığını belirten Bilgin, hayvanlarının rahatsızlığının, geceleri uykularını kaçırdığını dile getirdi.

Yaklaşık 5 yıl önce 37 kedisinin öldüğünü, halen onların derin üzüntüsünü yaşadığını gözyaşı dökerek anlatan Bilgin, “Şu an birinin gözünde sıkıntı var. İkisi de hasta. Veterinere götürüyorum. Kedim öldüğünde vicdan azabı çekiyor yemek yiyemiyorum. Her şey çok zoruma gidiyor. 5 yıl önce 43 kedim vardı. 6 tane kaldı. Biz onları ne hallerle büyütmüştük. Ben deli oldum, yemek yiyemedim, günlerce ağladım. Halen o günü hatırlamak istemiyorum.” diye konuştu.

surclu-kedilerin-dedesi-3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

müge anlı hayvana şiddet lokum

Hayvanlara Yapılan Eziyete Müge Anlı Canlı Yayında İsyan Etti

kapanon

Acıbadem Sağlık Merkezi’nde Elektrikli Kapanlarla Kedi Avı!