in

‘Sürgün İnek’ Filminin Yönetmeni FETÖ’den Tutuklandı

‘Sürgün İnek’ filminin yapımcısı yazar ve Yedirenk Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tokul, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

surgun-ınek-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yakalanan Ali Tokul tutuklandı. Tokul’un, daha önce örgütün Konya, Kazakistan ve Avusturya imamlığını yaptığı ileri sürüldü. Ali Tokul, 28 Şubat dönemini konu alan ‘Sürgün İnek’ filminin yapımcısıydı.

surgun-ınek-2

Ayhan Özen’in yönettiği filmde Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Cezmi Baskın, Fırat Tanış, Vildan Atasever, Burak Satıbol, Serkan Öztürk, Hüseyin Soysalan, Savaş Bayındır ve Eşref Kolçak gibi isimler yer alıyordu. Film 2014 tarihinde vizyona girmişti. Tanıtımlarda filmin konusu şöyle anlatılmıştı: “Türkiye’nin bir köyünde yaşayan halk, 28 Şubat süreci nedeniyle endişelendiği esnada, okulun bahçesine otlamak amacıyla giren Şevket Çetin (Hasan Kaçan)’e ait bir ineğin Atatürk büstünü kırması sonucunda olaylar gelişir. Karısı Cemile ile birlikte ineklerini çok seven çift olayın duyulmaması için çeşitli yollara başvururlar. Ancak olayın duyulması ile birlikte tüm köy halkı ineği bulmak için ellerinden geleni yapacaklardır.”

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan sergi

Adana’da ‘Hayvan Hakları Fotoğrafları Sergisi’ Yoğun İlgi Gördü

kedi olimpiyat

Olimpiyat Oyunlarına Kediler Damgasını Vurdu