in

Sürekli Hapşırdığı İçin Kimsenin Sahiplenmek İstemediği Kedi ‘Elliott’

Sürekli hapşırdığı için kimse tarafından sahiplenilmek istenmeyen tekir kedi, Doğu Sussex’teki Kedileri Koruma merkezinde kendisini sahiplenecek ailesini bekliyor.

İngiltere’de tekir bir kedi sürekli hapşırdığı için hiç kimse tarafından sahiplenilmedi. Önceki sahibinin alerjik sebepler yüzünden verdiği 9 yaşındaki Elliott isimli kediye kronik burun iltihabı hastalığı yüzünden sürekli burnu aktığı, kaşındığı ve hapşırdığı için yeni bir sahip bulunamadı.

Doğu Sussex’teki Kedileri Koruma (Cats Production) merkezinde bakım altına alınan kedinin burada da taliplisi çıkmadı.

kedi elliott 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Elliott’ı, “çok sevecen” diye tanımlayan Kedileri Koruma Merkezi Müdür Yardımcısı Tania Marsh, “Çok hapşırıyor. Sabahları yanına geldiğimizde kafesini iyice temizliyoruz çünkü her yerde sümük oluyor. Sanki soğuk algınlığı varmış gibi. Bu sevimli oğlanı olduğu gibi kabul etmek lazım” diye konuştu. Önceleri soğuk algınlığı olduğunu düşündükleri için kediyi ayrı bir yere koyduklarını belirten Marsh, daha sonra hastalığın kronik olduğunun ortaya çıkmasıyla kedinin sahiplenilmek üzere bekleyen diğer hayvanların olduğu alana taşındığını kaydetti.

Marsh, kedinin yaklaşık 10 gündür merkezde bulunduğunu ancak hastalığını duyan kişilerin onu sahiplenmekten vazgeçtiğini söyledi.

kedi elliott

Elliott’ı sahiplenmeyi düşünen hayvanseverlerin oluşabilecek veteriner faturalarından endişe ettiğini dile getiren Marsh, “O muhteşem bir kedi ve sadece sahibiyle vakit geçirmek istiyor” ifadelerini kullandı.

Marsh ayrıca Elliott’ın hastalığının çaresiz olmadığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Şu anda hiçbir ilaç kullanmıyor, ancak onu sahiplenen biri çıkar da evine götürürse ve o ilacı patilerine sürdükten sonra dışarda biraz oynamasına izin verirse, durumunun çok iyiye gittiğini ve iyileştiğini görecektir. Elliott sadece doğru yerde olmalı.”

Kediler Neden Hapşırır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

affenpinscher kapak

Affenpinscher Köpek Cinsi Ve Özellikleri

kopekdovusu

Facebook, Köpek Dövüştürenlere Platform Sunma ile Suçlanıyor