in

Suni Teneffüse ve Kalp Masajına Rağmen Kurtarılamayan Köpek Mahalleyi Yasa Boğdu

Zonguldak’ta bir apartmanda çıkan yangında merdiven boşluğunda olduğu fark edilen yavru köpek, çevredekilerin suni teneffüs yapmasına, 112 ekiplerinin kalp masajı uygulayıp, oksijen vermesine rağmen kurtarılamadı

Edinilen bilgiye göre yangın Terakki Mahallesi Müftülük Sokak 60 Evler Sitesi’nde meydana geldi. Bir apartmanın zemin kattaki eskiyen kalorifer tesisatını sökme çalışması sırasında kesim yapılan borulardan çıkan kıvılcımın üst kata sıçraması nedeniyle yangın çıktı.

5a2a562661361f02d0f44af5 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kısa sürede büyüyen alevler birinci kattaki daireyi sardı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı.

5a2a562561361f02d0f44af1

Bu sırada merdiven boşluğunda olduğu öğrenilen yavru köpek, bir kişi tarafından dumanların arasından kurtarıldı. Alevlerin arasında kalan köpek dumandan zehirlendi. İtfaiye ekipleri ve çevredeki vatandaşların yardımıyla binadan çıkartılan köpeğe itfaiye ekipleri ve vatandaşlar tarafından suni teneffüs yapıldı.
Apartman sakini Bora Ayçicek dumandan zehirlenen köpeğe ambulansa götürene kadar suni teneffüs yaptıdı. Ambulansa alınan yavru köpeğe 112 ekipleri tarafından defalarca kalp masajı yapılarak oksijen verildi. Ekiplerin tüm müdahalesine rağmen yavru köpek kurtarılamadı.
5a2a562861361f02d0f44afe

Yaşanan olayı anlatan 51 yaşındaki apartman sakini Bora Ayçicek, köpeğin yaşamadığını fark edince suni teneffüs yapmaya başladığını ifade etti. Ayçiçek, “Köpeğin orada olduğunu söylediler. Biz dumandan giremedik içeriye itfaiyeciler geldi. Bir ara gitti bir tanesi oda göremedi. Aradan bir 15 dakika geçti. Biz köpeği alınca yaşamadığını fark ettik. Yaşamayınca biraz suni teneffüs yaptık ve 112 hemşire hanım geldi ambulansına getirdik. Oksijen verdiler kalp masajı yaptılar ama maalesef köpek ölmüş yapacak bir şey yok. Oda bir candı sonuçta” şeklinde konuştu.

5a2a562961361f02d0f44b04

Çıkan yangınla ilgili soruşturma başlatılırken ölen köpeğin ise vatandaşlarca gömüldüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gölet İnşaatında Günlerce Mahsur Köçalan Tilki Ölmek Üzereyken Kurtarıldı

Gölet İnşaatında Günlerce Mahsur Kalan Tilki Ölmek Üzereyken Kurtarıldı

‘Keşke bir şiir okumuş bir kedi sevmiş olsaydınız’öç

‘Keşke Bir Şiir Okumuş, Bir Kedi Sevmiş Olsaydınız’