in ,

Sultangazi’de Bir Gelinlikçinin Kovduğu Lohusa Kediye ve Yavrularına Terzi Sahip Çıktı

İstanbul Sultangazi’de meydana gelen olayda, gelinlikçi dükkanın vitrinindeki gelinliklerin arasında doğum yapan anne kedi, dükkan sahibi tarafından kovuldu, geride kalan bebekler ise annesiz kaldı. Çevrede bulunan esnaf ve hayvanseverler tarafından koruma altına alınan bebeklerin hayatını terzi kurtardı.

Olay İstanbul Sultangazi’de yaşandı. Doğurmak üzere olan hamile kedi, doğum için güvenli bir yer bulamayınca kapısını açık gördüğü gelinlikçi dükkanından içeriye gizlice girdi ve vitrindeki gelinliklerin ortasında bebeklerini dünyaya getirdi. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre kedinin doğum yaptığını fark eden gelinlikçi, anne kediyi kovdu. Korkarak olay yerinden kaçan kedinin yavruları annesiz kalınca olaya çevredeki esnaf ve hayvanseverler duruma el koydu. Hemen gelinlikçi dükkanına giden ve hayatta kalan yeni doğmuş üç yavruyu koynunda ısıtarak, terzi dükkanında doğum yapan başka bir sokak kedisinin altına koyan Hüseyin Özyurt, “anne kediyi kovalayan gelinlikçiye gittiğimde bebeklerden biri ölmüştü. Hayatta kalan 3 yavruyu zaman kaybetmeden yeni doğum yapan başka bir kedinin altına koydum. Anne kedi hemen kabul etti.”

Dogum Yapan Anne Kediyi Kovup Bebeklerinden Ayirdilar 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Anne Kedi Bulundu, Başka Bir Gönüllü de Anne ve Bebeklere Evini Açtı

Annenin dükkandan kovulmasıyla çevredeki esnafların ve hayvanseverlerin harekete geçmesi sonrası, başka bir esnafın bebeklere sahip çıkması yürekleri ısıttı. Kısa bir sonra ise, anne kedi de bulunarak bebeklerine kavuştu. Esnafın ve hayvanseverin sahip çıktığı anne ve bebeklere başka bir gönüllü yüreğini ve evini açtı. Anne kedi, yavruları ile birlikte sıcak ve güvenli bir yuvada artık. Kedilere yaşamaları için kucak açan Sultangazi Furkan Terzi ve Kuru Temizleme dükkanının sahibi hayvanları sevmeyen kişilerin insanları da sevemeyeceğini ve tüm hayvanların sevimli olduğunu söyleyerek; “Tüm hayvanları çok seviyorum.. Dinimizde de yer var. İmkanım olsa, tüm hayvanlara sahip çıkarım” diye konuştu. Duyarlı insanların bebeklere ve anneye gösterdiği ilgi sevimli kedilerin hayatta kalmasını sağladı. Dünyadaki iyilerin sayısı cahillerden çok daha fazla. Lohusa kediyikovan bir kişi, bu kedi ailesine sahip çıkan ise onlarca insan. Hayvana yönelik şiddetin çok olmasının sebebi, kötülerin çok olması değil.Kişiliğinin sağlısksız boyutuna düşmüş ve cahil bırakılmış insanların iyileştirilmemesi, eğitilmemesi ve yaptığının yanlış olduğunu gösterecek caydırıcı cezaların olmamasından dolayı, aynı kişilerin tekrar tekrar suç işlemesidir. İyilerin sayısı çok daha fazla ve iyi ki de fazla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evin Yakisikli Oglu Horoz Yakup iyi biklar

Evin Yakışıklı Oğlu Horoz Yakup

Melis Sezenin Hayvan Dostlarina Duydugu Derin Sadakat...

Melis Sezen’in Hayvan Dostlarına Duyduğu Derin Sadakat