in

‘Şükür duası’ sırasında saldıran arıların kovanına çiçek bıraktılar

Van’da verimli geçen bal sezonunun ardından şükür duasına çıkıldığı sırada arıların saldırısına uğrayan Van Arıcılar Birliği Başkanı Halil Tandoğan, bir grup arıcı ile birlikte aynı bölgeye giderek kovanlara çiçek bıraktı.

Can’ın Bahçesaray ilçesinde ‘şükür duası’ yaparken protokol üyeleri ile birlikte arıların saldırısına uğrayan Van Arıcılar Birliği Başkanı Halil Tandoğan, bir grup arıcı ile birlikte aynı bölgeye gitti. Arı kovanlarından birinin üzerine bir buket çiçek bırakan Tandoğan, verimli bir sezon geçirdikleri için arılara minnettar olduklarını söyledi.

Yüksek rakımlı yaylaları ve zengin bitki örtüsüyle arıcılık için önemli bir bölge olan Van’da geçen yıl sezon verimsiz geçti. Konuyla ilgili çözüm önerileri ve yapılacaklar konusunda Van Arıcılar Birliği Başkanı Halil Tandoğan, arıcılarla Bahçesaray ilçesinde bir toplantı yaparak fikir alışverişinde bulunuldu. Arıcılar, bal oranındaki düşüşe, mevsim şartlarının zamanında yaşanmaması ve küresel ısınmanın etkili olduğu görüşüne vardı. Haziran ayında sezonu açan arıcılar, bereketli olması için ‘bal’ duasına çıktı. Oldukça verimli bir sezon geçiren arıcılar, 2 gün önce de ‘şükür duası’na çıktı.

sukur duasi sirasinda saldiran arilarin kovaninin uzerine cicek biraktilar

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İlçe Müftüsü Mustafa Kaya’nın duası sırasında arı saldırısı yaşandı. Müftü Kaya ile birlikte Kaymakam Muhammet Öztabak, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Yıldız, İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Abdullah Başer ile Van Tarım Müdürü İbrahim Görentaş’ın da bulunduğu protokol üyeleri zor anlar yaşadı. Protokol üyeleri, çareyi bölgeden kaçarak uzaklaşmakta buldu. Bunun üzerine dua, yaklaşık 100 metre uzaklıkta yapıldı.

Van Arıcılar Birliği Başkanı Halil Tandoğan ve bir grup arıcı, bugün yine kovanların bulunduğu bölgeye gitti. Takım elbise giyip, kravat takan, Tandoğan, kovanlardan birinin üzerine bir buket çiçek bıraktı. Tandoğan, bu yolla arılara teşekkür ettiklerini söyledi.

Bal Sezonu İçin Şükür Duasında Arı Saldırısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sokaktaki hayvanlara yardım eli

Mersinli Hayvan Severlerden Sokaktaki Canlara Yardım Eli

kopegi vurup ballkondan attilar

Kadıköy’de Vahşet! Köpeği Silahla Vurup Balkondan Attılar