in

Sporun En Keyifli Hali: Petsercise

İngiltere’nin en popüler yarışması Strictly Come Dancing kazananı, Olimpiyat Madalyalı Jimnastikçi Louis Smith, İngiltere’de kilo problemi yaşayan insanlara yardımcı olmak için, köpeklerle birlikte yapılan egzersiz videoları çalışmasına devam ediyor. Petsercise adını verdiği bu dersler oldukça eğlenceli geçiyor.

petzersiz

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İngiltere’de obezitenin hızla yükselmesi haberlerini takip ettiği sırada, köpeklerle birlikte yapılacak egzersiz fikri aklına gelmiş. Etrafında çok fazla kilolu köpeğin olmasının sebeplerini araştırması ve bu sebeplerin insanların hareketsiz olması olması, bunun da evcil hayvanların sağlığını tehdit ettiği kanısına varması çalışmalarında itici güç olmuş.

“Bu kadar kilolu köpeğin olması anlaşılır bir şey, çünkü insanlar kilolu ve spor yapmıyor. Bu durum sağlıklarını da tehdit ediyor” diyerek endişesini dile getiren Smith, hazırladığı videoların, hem köpeklere hem sahiplerine yardımcı olacağını düşünüyor. Çünkü tüm bu egzersizler vücudun farklı bölgelerini çalıştırma odağında, zorlanmaya yer vermiyor. Ayrıca köpeklere hareket alanı sağlıyor, böylece onların da kilo problemi kontrol altına alınmış oluyor.

Sadece köpekleriyle yürüyüş yapan İngilterelilere, bir de köpekleriyle egzersiz yapanlar eklenmesi temennisiyle yola çıkan Smith’in ilham kaynağıysa Luna. Rio’da olimpiyat çalışmalarına devam eden ve Luna’nın iklim koşullarına alışamayacağını düşünen Smith, Luna’yı İngiltere’de bırakarak, çalışmalarına başka köpeklerle devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedioyun

Oyun Zamanı

kedininfendi

Kedinin Fendi Erkeği Yendi