in

Spil Dağı’nın Özgür Bekçileri Yılkı Atları Böyle Görüntülendi

Endemik bitki türleri ve birçok yabani hayvana ev sahipliği yapan bin 513 metre yüksekliğindeki 6 bin 801 hektarlık Spil Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde koruma altında bulunan yılkı atları doğal yaşam alanlarında drone ile görüntülendi.

Spil Dağı Milli Parkı, COVID-19 tedbirleri kapsamında kapatılmasının ardından yeniden ziyarete açıldı. Spil Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde yaşamlarını sürdüren ve koruma altında bulunan yılkı atları, milli parkı ziyaret eden vatandaşlara eşsiz görüntüler sunuyor.

HER YIL BİNLERCE ZİYARETÇİ GELİYOR

Sayıları her yıl artan yılkı atları özgürlüklerine olan düşkünlükleriyle bilinirken, kendilerine yaklaşılmasına ise izin vermiyor. Doğa fotoğrafçıları tarafından oldukça ilgi çeken yılkı atları, her yıl binlerce ziyaretçiyi bu bölgeye çekiyor.

Öte yandan, yılkı atlarının kesin sayı tespiti ve üremelerinin kontrol altına alınması amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar 4’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından her yıl sayım yapılıyor.

Manisa’nın eşsiz doğa güzellikleri arasında yer alan yılkı atları, İhlas Haber Ajansı muhabirleri tarafından havadan görüntülendi. Yılkı atlarının toplu halde hareketleri güzel görüntüler oluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tilki 1

Yolda Gördüğü Tilkiyle Hem Sohbet Etti Hem de Besledi

zifte saplanan köpek

araziye dökülen Zifte Saplanan Köpeği İtfaiye Ekipleri Kurtardı