in

Sözde Fenomen Evine Maymun Hapsetmekten Vazgeçmiyor!

Şubat ayında evine baskın düzenlenen Meriç İzgi’nin Koko isimli maymunu koruma altına alınmıştı. Ancak şahıs yeni bir maymun daha alarak evine hapsettiği maymun üzerinden prim elde etmeye devam etti. Üstelik şahıs, takipçilerine maymunun eski maymunu olduğu yalanını söyledi. Geçtiğimiz günlerde operasyonla o maymun da İzgi’nin elinden alındı. Ancak şahıs bu operasyonu da yalanladı!

Sosyal medya fenomeni olduğu iddia edilen Meriç İzgi isimli şahıs, maymun takıntısından vazgeçmiyor. Sosyal medya hesabından maymunu ile paylaşımlar yapan İzgi, geçtiğimiz yıl CİMER’e şikayet edilmişti. Yoğun şikayetlerin ardından İzgi’nin elindeki makak maymunu koruma altına alınmıştı. Ancak bir süre sonra sözde fenomen maymunun kendisine geri verildiğini açıklamıştı. Bu açıkama Doğa Koruma Milli Parklar(DKMP)Mürdülüğünce yalanlanıp, maymunun DKMP korumasında yaşamaya devam ettiği öğrenilmişti. Ancak fenomen, sosyal medyada yeni aldığı maymunu eski maymunu gibi paylaşmaya devam etti.

Şahsın yeni edindiği 1 ad. makak maymununa el konulup idari işlem başlatılmıştır. El koyulan makak maymunu yaşamına Bursa Hayvanat Bahçesinde devam edecektir,

Bölge Md.ğümüzce şubat ayında el konulan maymunun kendisine iade olduğu asılsız iddiası ile gündeme gelen Meriç İzgi şahsın ikametinde hakim kararıyla, ekibimiz ve KOM birlikte denetleme yapmıştır.Şahsın yeni edindiği 1 ad. makak maymununa el konulup idari işlem başlatılmıştır. El koyulan makak maymunu yaşamına Bursa Hayvanat Bahçesinde devam edecektir,

DKMP 1.Bölge İstanbul paylaştı: 7 Eylül 2020 Pazartesi

Yalan Söyemeye Devam ediyor

Şahsın Eyüpsultan’daki evine 4 Eylül’de operasyon düzenleyen emniyet ekipleri, baskında “Makak” cinsi maymun ele geçirdi. Maymun Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edilirken fenomen takipçilerine çıkan haberlerin yalan olduğunu ve maymunun kendisi ile oluduğunu iddia etti.

Takipçilerine göz göre göre yalan söyleyen, kaçak hayvan ticaretine ortak olan, bu ticaretin reklamını yapan, eve hapsettiği yaban hayvanı üzerinden prim yapmaya çalışan bu şahsa bugüne kadar caydırıcı bir ceza verilmedi. Caydırıcı cezalar olmaması nedeniyle bu fenomen evine yaban hayvanlarını hapsetmeye, yaban hayvanlarının kullanıldığı kirli ticarete ortak olmaya devam edecek.

Ülkeye kaçak yollarla sokulan bu hayvanlar hapsedildikleri evlerden kurtarılsa da yaşamlarını hayvanat bahçelerinde yani yine doğalarına aykırı bir ortamda sürdürüyor. Bu sebepten bu kirli ticarete ortak olmamak ve talep oluşturmamak çok önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nihal bengisu karaca kose yazisi

“Kafayı Hurilerle Nurilerle Bozmuş Olanlar Anlamaz! Ama Hayvanseverler için Önemli!”

bakan pakdemirli hatay samandag yangin hayvan

Tarım ve Orman Bakanı, Hayvanları Hiçe Sayıp “Can ve Mal Kaybımız Yok” Dedi!