in

Söz Konusu Hayvansa ‘Sınırların Ötesine Geç’

Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği ile Sinop Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen “Sınırların Ötesine Geç” projesi kapsamında kente gelen 2 İspanyol ile 1 Portekizli veteriner, gönüllü olarak hayvanların bakımını yapıyor.

Sinop Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Bakımevi’ndeki köpeklerle ilgilenen veterinerler İspanyol Carla Busto Ovies ve Andrea Liethof Sanchez ile Portekizli Maria Loureiro, bakımevi veterineri Volkan Tuncay önderliğinde gerçekleştirilen ameliyatlara da katılıyor. Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Deneği Yönetim Kurulu üyesi ve proje koordinatörü İrem Ebru Kuru, yaptığı açıklamada, Avrupa Gönüllü Hizmeti Geliştirme Programı çerçevesinde hazırladıkları projenin Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul gördüğünü söyledi.

sinop-kopek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Projelerinin hayata geçmesinin ardından dünyanın farklı ülkelerindeki veterinerlerle iletişime geçtiklerini belirten Kuru, bu kapsamda İspanya’dan 2, Portekiz’den de 1 kişinin kente geldiğini ve gönüllü çalışmaya başladıklarını anlattı.

Tecrübeli veterinerler yetiştirerek daha çok hayvana ulaşabilmeyi amaçladıklarına dikkati çeken Kuru, “Arkadaşlarımıza ücret ödemiyoruz. Sadece proje bütçemizden konaklama ve yeme içme ihtiyaçlarını gideriyoruz. Projemiz Türkiye’de bu alanda ilk ve tek. Biz hayvanlara yönelik bu tür projelerin çoğalmasını istiyoruz. Yapmak isteyen arkadaşlarımız bizden bilgi alabilirler.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sümsük kuşları ö.ç

İsimleri Kadar Kendileri de Komik Olan Mavi Ayaklı Sümsük Kuşları

pamuk 1

Ülkemizin Yaratıcılık Konusunda Ne Kadar Başarılı Olduğunu Gösteren 15 Hayvan İsmi