in

Sosyal Medya Üzerinden Tanışıp Sokak Hayvanları için Kulübe Yaptılar

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen Ankaralı hayvanseverler, sokak köpekleri için yaptıkları kulübeleri Kahramankazan Belediyesi’nin desteğiyle hayvanların yaşam alanına yerleştirdi.

Ankara’da sosyal medya üzerinden bir araya gelen bir grup hayvansever, sokak köpekleri için kulübe yaptı. Burak Temel’in girişimiyle buluşan hayvanseverler, yaptıkları çalışmalar sonucunda sokak hayvanları için 17 adet kulübe üretti. Hayvanseverler daha sonra Kahramankazan Belediyesi’nden kulübelerin sokak köpeklerinin yaşam alanlarına yerleştirilmesi için yardım istedi. Bu talebe kayıtsız kalmayan Kahramankazan Belediyesi ekipleri, hayvanseverlerle birlikte kulübeleri sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu Saray Mahallesi’ndeki Keresteciler Sanayi Sitesi bölgesine yerleştirdi.

Hayvanseverlerin Sokak Kopekleri Icin Yaptigi Kulubelere Belediye Destegi 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Onlarla Sürekli Olarak İlgileniyoruz”

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, hayvansever vatandaşların sosyal medya üzerinden buluşarak bu kulübeleri yapmalarının takdire şayan olduğunu söyledi. Emeği geçenlere teşekkür eden Oğuz, “Sokakta ve doğada yaşayan sevimli dostlarımıza karşı son derece duyarlı bir belediyeyiz. Onlarla sürekli olarak ilgileniyoruz. Can dostlarımız sahipsiz değiller, bizlere emanetler. Onlar için elimizden geleni yapıyor, düzenli olarak mama ve yem bırakıyor, gerekli sağlık kontrollerini ihmal etmiyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Temizlik Gorevlisinden Eglenceli Kopek Kovalamacasi Sonrasi Aciklama

Temizlik Görevlisinden Eğlenceli Köpek Kovalamacası Sonrası Açıklama

Rusyada Yemek Arayan Ayi Sehre Indi

Rusya’da Yemek Arayan Ayı Şehre İndi