in

Sosyal Medya Fenomeni Göz Göre Göre Hayvanları İstismar Etmeye Devam Ediyor!

Sosyal medyada binlerce kişi tarafından takip edilen Meriç İzgi isimli sosyal medya fenomeni göz göre göre suç işlemeye devam ediyor! Kaçak yollarla edindiği ve evine hapsederek Koko ismini verdiği maymunun geçtiğimiz Şubat ayında kurtarılmasının ardından İzgi yeniden kaçak yollarla bir maymun edinerek “Koko’yu geri aldım” yalanı ile yeniden suç işleyip takipçilerini kandırmaya çalıştı…

Doğal yaşam alanları evlerimiz olmayan; timsah, yılan, maymun ve benzeri hayvanların kaçak yollarla ülkeye sokulması, bakılması, satması ve satın alması kanunlarla yasaklanmıştır.

VİDEOLARINDA KULLANARAK PRİM YAPTIĞI MAYMUN KURTARILMIŞTI!

Sosyal medyada milyonlarca kişinin takip ettiği ve Youtube içerik üreticisi Meriç İzgi isimli ‘fenomen’in evine, geçtiğimiz Şubat ayında yetkililer tarafından arama emri ile baskın yapılarak videolarında ve sosyal medya gönderilerinde kullanarak üzerinden prim yaptığı makak maymunu kurtarılmıştı.

Maymun, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edilip, rehabilite edilerek doğal yaşam alanlarında özgürce yaşaması sağlanmıştı.

AYNI SUÇU TEKRAR İŞLEYİP “GERİ ALDIM” YALANIYLA TAKİPÇİLERİNİ KANDIRDI!

Şahıs geçtiğimiz günlerde Youtube sayfası üzerinden yayınladığı bir video ve sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf ile takipçilerine yalan söyleyerek Koku’yu geri aldığını duyurdu. Kaçak yollarla temin edilen ve aynı cins olan farklı bir maymunla kamera karşısına geçen şahısın paylaşımlarının ardından İstanbul Eyüpsultan’daki evine 4 Eylül’de operasyon düzenleyen emniyet ekipleri, baskında yeni edindiği maymunu kurtardı.

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi bir açıklama yaparak Şubat ayında kurtarılan maymunun rehabilitasyon merkezinde muhafaza edildiğini ve şahsın yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığını aktardı.

Kurtarılan ikinci maymun da Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildi ve rehabilitasyon sürecine başlandı.

Hayvanları doğal hayatlarından alı koyarak üzerinden prim yapmaya çalışan ve kendisini sosyal medyada takip edenlere açık açık yalan söyleyen şahıs maymun ile çekilen fotoğraflarını paylaşmaya devam ediyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nadir Gorulen Kahverengi Sibirya Kurdunun Fotograflarina Bayilacaksiniz

Nadir Görülen Kahverengi Sibirya Kurdunun Fotoğraflarına Bayılacaksınız

Sorumsuz Bir Insanin Eline Dusen Pitbull Kediyi Parcaladi

Kediyi Parçalayan Pitbullun Sahibine 9 Bin 563 Lira Para Cezası Kesildi