in

Son Kar Parçası Erirken Üzerinde Nöbet Tuttu

Havaların ısınmasıyla birlikte yaz mevsiminin gelişine sevinenler olduğu kadar üzülenler de var. Son kar kalıntısının üzerinde nöbet tutan siyah labrador cinsi köpeğinin çabasına şahit olan insan dostu bu ‘son kar nöbeti’ni fotoğrafladı.

İlginç fotoğrafların paylaşıldığı Imgur’da ‘justakiwi’ isimli kullanıcının paylaştığı fotoğraflar kısa sürede birçok paylaşım aldı. Justakiwi isimli kullanıcı, köpek dostunun erimeden kalmış son kar parçası üzerindeki ‘çaresiz’ nöbetini kare kare fotoğrafladı.

kar1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Havaların ısınmasıyla birlikte son kalan kar kalıntıları da eriyordu ve bu köpek kararlıydı, o son kar parçası orada kalacak!

kar2

…ve son kalan kar parçası üzerinde pek de uzun sürmeyecek nöbetini tutmaya başladı.

kar3

Kar kütlesinin zamanla küçüldüğünü görünce bir yere gitmesin diye patileriyle onu tutmaya çalıştı, “Açaydım patilerimi, gitme diyeydim” diye çaresizce kar parçasına sarıldı.

kar4

Tüm çabalarına rağmen kar parçası gittikçe küçülüyor ve bu duruma anlam veremiyordu.

kar5

Ama o kararlıydı, en küçük parça da kalsa başından ayrılmayacaktı…

kar6

Bu durum onu biraz sinirlendirdi ve etrafına kızgın kızgın bakmaya başladı. Kim eritiyordu ki bu karı?

kar7

Acaba son parçanın erimesine kendi vücut sıcaklığı da bir parça neden olmasındı? Nöbetinin kalan kısmına kendisinden de küçük kalmış kar parçasının yanında devam etti.

kar8

Tüm çabasına rağmen bütün kar kütlesi erimişti. Üzgün üzgün baktı ardından… Belli ki karı çok seviyordu. Tekrar sevdiği karlarla buluşmak için mecburen yaz mevsiminin geçmesini bekleyecek. İşte bu da bir köpeğin ‘bahar depresyonu’…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvanfigurluyuzuk

Birbirinden Şık ve Eğlenceli Hayvan Figürlü Yüzükler

yeşil köprüleri

Vahşi Yaşamın Kurtarıcısı “Yeşil Köprüler”