in

Son Bir Buçuk Yıl İçinde 19 Bin Sokak Hayvanına Umut Oldular

İzmir Büyükşehir Belediyesinin sokak hayvanlarına yardım eli uzatmak için oluşturduğu “Sokak Hayvanları Acil Müdahale Ekibi” son bir buçuk yıl içinde sağlık sorunu yaşayan 19 bin sokak hayvanını tedavi etti. “Satın alma sahiplen” sloganıyla sekiz yüze yakın sokak hayvanına yeni yuva bulunurken, 160 ton mama dağıtıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde sokak hayvanlarıyla ilgili bilgiler paylaştı. Bu kapsamda ekipler kentte; sahipsiz, yaralı, engelli, hasta ya da bakıma muhtaç hayvanları yalnız bırakmıyor. Işıkkent ve Seyrek köpek bakımevleri sahipsiz hayvanlara yuva olurken, sokakta yaşayan ve hastalanan sokak hayvanları Acil Müdahale ekipleri aracılığıyla polikliniğe getirilerek iyileştiriliyor. Sokakta yaşayan ve yiyecek bulmakta zorlanan can dostlar için yüksek enerji veren mama dağıtımı yapılıyor.

5 NAKİL ARACI İLE HİZMET VERİYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Acil Müdahale Ekibi beş nakil aracı ile hizmet veriyor. Bu ekip tarafından ilk müdahalesi Kültürpark’taki poliklinikte yapılan sokak hayvanları, ortopedi operasyonuna ihtiyaç duyulması halinde Seyrek Köpek Bakımevine yönlendiriliyor. Tedavisi tamamlanan kedi ve köpekler, kısırlaştırılıp işaretleniyor, kuduz ve iç parazit aşıları yapıldıktan sonra alındıkları adrese bırakılıyor. Ekipler sokak hayvanlarına ihtiyaçlarına göre; ortopedi, tümör, fıtık, göz ampütasyon, ağız ve çene operasyonları da yapıyor.

SOKAK HAYVANLARI ACİL MÜDAHALE EKİBİ 19 BİN SOKAK HAYVANINI TEDAVİ ETTİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR, 4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜNDE SOKAK HAYVANLARIYLA İLGİLİ BİLGİLER PAYLAŞTI

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

11 BİN HAYVAN KISIRLAŞTIRILDI, 19 BİN HAYVAN TEDAVİ EDİLDİ

Bir buçuk yıl içinde ise 11 bin 200 sokak hayvanı kısırlaştırıldı. On bin sokak hayvanına cerrahi müdahale yapıldı ve 19 bin sokak hayvanı da tedavi edildi. “Satın alma sahiplen” sloganıyla çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, yine son bir buçuk yıl içinde Işıkkent’teki barınakta tedavileri tamamlanan, kısırlaştırılan ve işaretlenen kedi ve köpeklerden 773’üne yuva buldu.

MAMA DAĞITIMI SÜRÜYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sokakta yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için 30 ilçede mama dağıtımını aralıksız sürdürüyor. Özellikle kış aylarında sokak hayvanları için yüksek enerji veren mamalar tercih ediliyor. Son bir buçuk yıl içinde ise büyükşehir 160 ton mama dağıttı.

Öte yandan büyükşehir, Bornova Gökdere Mahallesi’nde sokak hayvanları için Avrupa standartlarında köpek rehabilitasyon ve sahiplendirme merkezi kuruyor. 20,6 milyon liralık yatırımla yaklaşık 37 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen ve bin 500 köpeğe yuva olacak Gökdere Köpek Rehabilitasyon ve Sahiplendirme Merkezi, 2021 yılının temmuz ayında tamamlanacak. Merkezin, köpeklerin psikolojisi düşünülerek diğer bakım evlerinden farklı yeşil alan odaklı olarak tasarlandığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Patisi Delinerek Urgan Sokulan Minik Kedinin Hikayesioc

Patisi Delinerek Urgan Sokulan Minik Kedinin Hikayesi

Kuyuda Günlerce Mahsur Kalan Kediyi DAK Üyeleri Kurtardı

Kuyuda Günlerce Mahsur Kalan Kediyi DAK Üyeleri Kurtardı