in

Sokaktaki Canlar Yalnız Değil! İşte Beslemeleri Artıran Bazı Belediyeler…

Sokağa çıkma yasağı ve COVID-19 tedbirlerinden en çok etkilenenler şüphesiz ki sokak hayvanları. Bu kapsamda birçok belediye de ek önlemler alarak beslemeleri artırdı.

İçişleri Bakanlığı dün akşam saatlerinde yayımladığı genelge ile 10.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurulmuştu.

Yasağın öncesinde de COVID-19 tedbirleri kapsamında neredeyse bütün iş yerleri geçici süreliğine kapanırken vatandaşlar da zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmıyordu. Bu durumdan en çok etkilenenlerin başında ise sokak hayvanları geliyordu. Yemek bulmakta zorlanan ve hayatta kalma mücadelesi veren canları gönüllüler bireysel olarak besleme yapmaya çalışırken birçok belediye de ek önlemler alarak beslemelerine devam ediyor.

2 gün süreyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından sokakta hayvanları için hemen harekete geçen belediyelerden bazıları:

Havza Belediyesi Veteriner Hizmetleri birimi tarafından sokağa çıkma yasağı süresinde sokak hayvanları için belirli noktalara mama, su ve ekmek bırakıldı.

AW989588 05

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle Manisa’nın muhtelif alanlarına mama bıraktı.

AW989560 06

 

Esenler Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma yasağının ilk gününde ilçede bulunan sokak hayvanlarını unutmadı. İlçede bulunan parkları ve hayvan barınaklarını gezen ekipler, sokak hayvanları için yiyecek ve su takviyesinde bulundu.

AW989556 01

 

İki günlük sokağa çıkma yasağı en fazla sokak hayvanlarını etkiledi. İnsanlar sokağa çıkamadıkları için aç kalan sokak hayvanlarının imdadına Manavgat Belediyesi Hayvan barınağı görevlileri yetişti. Manavgat Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Teknikeri Ebru Özden, barınak olarak sokak hayvanlarının aç kalmaması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

AW989468 03

 

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, sokağa çıkma yasağı uygulamasında sokak hayvanlarını ve sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayarak kendi elleri ile besledi.

AW989416 04

 

Yeni tip koronavirüs salgını riski nedeniyle ilçe genelinde vatandaşlara 7/24 kesintisiz hizmet sağlayıp ilçe genelinde tüm tedbirlerini alan İnegöl Belediyesi, genelge sonrası iki günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle sokak hayvanlarının beslenmesinde önemli rol alarak mama dağıtımlarını sıklaştırdı.

AW989402 03

 

Kaş Belediyesi Veteriner Hekimliği de sokak hayvanlarına yönelik mama su yardımında bulunuyor.

AW989370 03

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığının genelgesiyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulamaya konan iki günlük sokağa çıkma yasağında da sokakta yaşayan hayvanları unutmadı.

AW989295 03

 

Aliağa Belediyesi, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından ivedilikle sürdürdüğü çalışmalarda mama ve su bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını da unutmuyor. Aliağa Belediyesi Veterinerlik Birimi bugün saat 13.00’ten itibaren merkez ve dış mahallelerde sokaklarda yaşayan can dostlara mama ve su dağıtımı yapacak. Dağıtımlar hafta boyunca periyodik olarak sürecek.

AW989207 02

 

Yiyecek sıkıntısı çeken can dostlar Mustafakemalpaşa Belediyesi ve hayvanseverlerin desteğiyle aç kalmaktan kurtulurken bir destekte Bursa İl Tarım Müdürlüğü’nden geldi.
Bursa İl Tarım Müdürlüğü, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçenin farklı noktalarını mama odakları ile donatan Mustafakemalpaşa Belediyesine mama desteği yaparak anlamlı bir işbirliğine imza attı.

AW989154 07

 

Emet Belediyesi, Korona virüs Covid-19 salgınına karşı etkin mücadelesini sürdürürken bir yandan da sokakta yiyecek bulmakta güçlük çeken sahipsiz hayvanlara yem bırakma çalışmalarını ilave tedbirlerle sürdürüyor.

AW989078 01

 

Şırnak’ın Cizre İlçe Belediyesi, sokak hayvanları için belirlenen noktalara mama ve su bırakmaya devam ediyor.

AW989032 02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veteriner Hekimlerin de Yasada Yer Alması İçin Devlete Çağrı

Veteriner Hekimlerin de Yasada Yer Alması İçin Devlete Çağrı!

sokağa çıkma yasağı sokak hayvanları besleme

Özel İzne Gerek Kalmadan Sokaktaki Hayvanları Beslemeye Devam Edebilirsiniz!