in

Sokakta Yaşayan Kedilerden Rahatsız Oldu, Komşusuna Dava Açtı!

Ankara’da kadın doğum uzmanı doktor, komşusunun beslediği sokak kedilerinin, bahçesini ve evini kirlettiği gerekçesiyle dava açtı.

Ankara’da açılan bir dava duyanları şaşkına çevirdi. Kadın doğum uzmanı doktor, komşusunun beslediği sokak kedilerinin, bahçesini ve evini kirlettiği gerekçesiyle dava açtı. “Kedilerin tahliyesine ve bölgeden uzaklaştırılmasına karar verilmesini” istedi. Dava dilekçesinde, ‘kediler kaçsın diye’ ağaç diplerine ve bahçeye sirkeli su döküldüğü detayı da yer aldı.

Sokak Kedilerinden Rahatsız Oldu, Komşusuna Dava Açtı!

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedileri besleyen komşunun avukatı ise, “Bunların hepsi sokak kedisi. Davanın kabul edildiğini varsayarsak, müvekkilim kedileri nasıl tahliye edecek, kedileri mi yakalayacak. Yakalarsa nereye götürecek ? Yakalayamazsa ne olacak?” diye sordu.

Tahliye isteyen doktorun avukatı ise mahkemeye verdiği dilekçede, kedileri evden uzaklaştırmak için başvurulan ilginç yöntemleri anlattı. Dilekçede ‘’Müvekkil ağaç diplerine ve bahçesine sirkeli su dökerek kedilerin gelmesini önlemeye çalışmıştır. Ancak kapının açık bulunduğu her an evin içerisine  kedi girmektedir” dedi.

Doktorun aile hayatının da kediler yüzünden olumsuz etkilendiği, eşiyle arasının bozulduğu vurgulandı.

Dava dosyasına kedilerin evin bahçesine ve mutfağına girme anlarına ilişkin çekilen fotoğrafları da delil olarak sunuldu. Davaya bakan Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesi ise kedilerin tahliye edilmesi talebini reddetti.

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İyilik KazandıTombi Sınıfına Geri Dönüyoröç

İyilik Kazandı: Tombi Sınıfına Geri Dönüyor

Soyu Tükenmek Üzere Olan Vaşaklar Tuncelide Fotoğraflandıöç

Soyu Tükenmek Üzere Olan Vaşaklar Tunceli’de Fotoğraflandı