in ,

Sokakta Yaşayan Evsiz Hayvanlar Belediyenin Barınma Merkezinde Buharla Serinletiliyor

Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahade Merkezi’ndeki kedi ve köpekler, 50 derece sıcaklığı hissedildiği bu yaz günlerinde buhar püskürtme sistemiyle serinletiliyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, bu hafta boyunca sıcaklıklar mevsim normallerinin 4 ile 8 derece üzerinde seyrediyor. Uzmanlar termometrelerin 37 dereceye kadar çıkabileceğini, nemden dolayı 35 derecelerin 50 derece gibi hissedileceğini vurguladı. Hafta başından beri kendini gösteren boğucu sıcaklardan vatandaşlar kadar evsiz sokak hayvanları da olumsuz etkileniyor.

Serinlemeleri Icin Yasam Alani Birakilmayan Sokak Hayvanlari Belediyede Buharla Serinletiliyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bağcılar Belediyesi de mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklara maruz kalan sokak hayvanları için serinleme sistemini tekrar hizmete soktuğunu duyurdu. Duyuruda, Hayvan Barınma ve Müşahade Merkezi’nde hayvanların güneşlendiği ve gezdiği alanda buharlı sistemle serinleme hizmeti verilmeye başlandığı ifade edildi. Barınaktaki yüzlerce sokak hayvanı, sıcak hava dalgasının etkisinden korunması için gün içinde belirli periyotlarla üstten püskürtülen buharla serinletildiği bilidirildi. Sağlıksız ve tedaviye muhtaç köpeklerin bakımı ve tedavileri de barınakta görevli veterinerler tarafından yapılıyor.

Serinlemeleri Icin Yasam Alani Birakilmayan Sokak Hayvanlari Belediyede Buharla Serinletiliyor2

Sıcaklara Karşı Mamamatik ve Suluk Önlemi

Öte yandan sokakta yaşayan evsiz hayvanlara yönelik yapılan çalışmaların da hız kesmeden devam ettiğinin açıklandığı duyıruda, Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin sokakta yaşayan hayvanlar için 63 parktaki mamamatiklere ve sokaklarda belirlenen noktalara mama bıraktıkları ifade edildi. Ayrıca ilçe genelindeki suluklar da dolduruluyor. Sadece insanlara değil hayvanlara karşı da sorumluluklarının olduğunu söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Can dostlarımızın kavurucu sıcaklardan zarar görmelerine, aç ve susuz kalmalarına kayıtsız kalamayız. Bunun için bütün önlemlerimizi aldık. Elimizden geldiğince zorda kalmamaları için gayret gösteriyoruz” dedi. Sağlıksız ve tedaviye muhtaç köpeklerin bakımı ve tedavileri de barınakta görevli veteriner hekimler tarafından yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yasam Hakkina Saygili Vatandas Bir Kopegin Hayatini Kurtardi3

Yaşam Hakkına Saygı, Sokakta Yaşayan Sivas Kangalı’nın Hayatını Kurtardı

Kadikoy Belediyesi Yangindan Etkilenen Tum Canlilar icin Seferber Oldu1

Kadıköy Belediyesi, Yangından Etkilenen Tüm Canlılar için Seferber Oldu