in

Sokak Köpeklerini Kovmak Yerine “Getirin Beyefendilerin Yemeğini” Diyen Koca Yürekli Şef Garson

Bir sosyal medya kullanıcısının şahit olduğu ve sosyal medya hesabından paylaştığı olay bizlere iyi insanların hala aramızda olduğunu bir kez daha gösterdi.

Ülkemizde hayvansever işletmelerin oranı maalesef çok fazla değil. Durum böyle olunca gittiğimiz işletmelerde hayvanların tekmelenmesine, kovalanmasına çoğu kez şahit olmuşuzdur. Hatta öyle ki biz hayvanseverler, oturduğumuz bir işletmeye bir sokak hayvanı geldiğinde işletme çalışanın tepki göstereceğini düşünüp onunla tartışmaya bile hazırlanırız.

Sosyal medya kullanıcısı Alper Erhan‘da tıpkı bizler gibi oturduğu restorana gelen hayvanın kovulacağını düşünüp tepki göstermeye hazırlanmış ancak durum zannettiği gibi olmamış. Şahit olduğu olay onu o kadar etkilemiş ki durumu sosyal medya hesabından paylaşmış.

restoran-kapisina-gelen-kopekler-icin-getirin-beyefendilerin-yemegini-diyen-sef-garson

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kurtköy’de bir alışveriş merkezindeki Günaydın Restoran’da  yemek yiyen Alper Erhan şahit olduğu olayı şöyle anlatıyor:  “Yemekleri, garsonların nezaketi vs çok iyiydi ama bahsetmek istediğim konu bu değil. Bu koşulları sağlayabilen binlerce lokanta var. Ancak sokak hayvanlarını tekmeleyip mekanlarına sokmayan, kedilerin üzerine dökmek için kenarda şişeyle su bekleten işletmelerden o kadar sıkıldık ki böyle güzel insanları görünce fotoğraflayıp paylaşmadan edemedik. Yemeği yedikten sonra bahçe kısmında çay içiyorduk ki iki tane sokak köpeği gelip içeri bakmaya başladı. Bir tanesi çok yaşlı, belli ki açlar. “Tamam” dedim şimdi müşteri rahatsız oluyor diye köpekleri kovacaklar, ben niye böyle yapıyorsunuz diyeceğim, tartışma çıkacak vs. O sırada şef garson köpeğe doğru yürüdü, dönüp bağırdı “Getirin beyefendilerin yemeğini diye. Genç garson koştu içeri bir kap dolusu pirzola kemiğe, et, köfte getirdi. Müşterilerin yemediklerini biriktirip bu iki köpek dosta veriyorlarmış meğer  1f642Akşam nevalesini almaya gelmişler o yüzden içeri bakıyorlarmış yani.
Buradan bu vesileyle tekrar teşekkür etmiş olalım kendilerine.”

Bizler de bu hayvan dostu işletmeyi tebrik ediyor ve diğer işletmelere örnek olmasını diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnstagramın Takip Edilesi 15 Kedi Hesabı

Instagram’ın Takip Edilesi 15 Kedi Hesabı

İngilterede Belediye Binasında Kedi Kalsın mı Gitsin mi Tartışması

İngiltere’de Belediye Binasında Kedi Kalsın mı? Gitsin mi ? Tartışması