in

Sokak Köpeklerine Sosisli İlaçlama!

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Uludağ yolundaki sahipsiz sokak havyalarını içine ilaç yerleştirilen sosislerle parazitlere karşı ilaçladı.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan kış mevsimi öncesi sahipsiz köpeklerin hastalanmamaları için ilaçlama yaptı. Vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen talep doğrultusunda Dürdane Mahallesi’nde çalışma gerçekleştiren ekipler, yol boyunca karşılaştıkları bütün köpeklere iç ve dış parazite karşı etkili olan ilaçlardan verdi. Sosislerin içine yerleştirilen ilaçlar, köpekleri uyuz, pire, kene gibi dış parazitler ve şerit ile kelebek gibi iç parazitlere karşı koruyarak sağlıklı kalmalarını temin edecek. Belediye ekipleri, hayvanların aç kalmamaları adına belirli noktalara da yem bıraktı.

SOKAK KÖPEKLERİNE SOSİSLİ İLAÇLAMA SAHİPSİZ KÖPEKLER PARAZİTLERE KARŞI İLAÇLANDI

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yaklaşan kış mevsimi öncesi sahipsiz hayvanların sağlıklı bir yaşam sürmesi ve aç kalmamaları için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Dünyamızdaki bütün canlılara yönelik sorumluluklarımız olduğunun şuurundayız. Allah’ın yaratmış olduğu canlıları unutmuyoruz. Ekolojik dengenin korunması için çalışıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kafasi Tenekeye Sikisan Kedi Temizlik Iscileri Sayesinden Kurtarildioc

Kafası Tenekeye Sıkışan Kedi Temizlik İşçileri Sayesinden Kurtarıldı

20ye Yakin Kopegi Oldurmuslerdi... Yakalandilar

20’ye Yakın Köpeği Öldürmüşlerdi… Yakalandılar