in

Sokak Köpeğini Besleyen Kadına Taşla Saldırdı

Taksim’de sokak köpeğine yemek veren Begüm Koşkan isimli kadın, A.T. adlı şahsın saldırısına uğradı.

İstanbul Taksim’de, sokak köpeğine yemek verdiği gerekçesiyle Begüm Koşkan adlı bir yurttaş A.T. adlı bir şahıs tarafından saldırıya uğradı. Olayın ayrıntılarını anlatan Koşkan, “Bugün orada bana üzerinde hiçbir ısırık izi vs. olmayan o şahıs ‘bana saldıran köpeğe nasıl yemek verirsin’ diye üzerime saldırdığı gibi başka bir gün birisine bambaşka bir bahaneyle saldırabilir” dedi

sokak kopegini besleyen kadina tasla saldirdi 411393 5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Birgün’ün haberine göre saldırıya uğrayan Begüm Koşkan, olayın ayrıntılarını BirGün’e anlattı. Olayın dün sabah Taksim Meydanı’nda yürürken gerçekleştiğini belirten Koşkan, şöyle konuştu:

“Yerde sakin sakin bir tane köpek yatıyordu. Ben yanımda mama bulundururum, yolda kedi-köpek gördüğümde vermek için. Köpeği görünce mamayı yanına koydum. Birden arkadan sesler geldi, döndüğümde arkadan sinirli sinirli bir adam bana doğru geliyor. Yol soracağını düşündüm, ancak yanıma geldiğinde ‘Sen ne yaptığını zannediyorsun o….’ Dedi. Bunun üzerine birkaç adım geriledim hemen. Ben gerileyince yerde kocaman bir kaldırım taşı vardı. Kaldırım taşına doğru yönelince ben zaten arkama döndüm ve koşmaya başladım. O sırada polis diye çığlık çığlığa bağırmaya başladım.”

Koşkan, şöyle devam etti: Şansıma polis arabası geçiyormuş, durdular. Çevredekilerde adamın gittiği yönü gösterdi. Adamı bulduk biraz ileride. Bana saldırma nedeni, o köpeği onu ısırmasıymış, ben ona nasıl yemek verirmişim. Bu arada polis merkezine gittik ve orada da bana ‘Seni mahvedeceğim’, ‘Bu iş burada bitmedi’, ‘o…’ diyerek hakaret etmeye devam etti. Polis tutanağında var.”

Sonuna kadar hukuki olarak bu davanın arkasında olduğunu belirten Koşkan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ben onu şikâyet ettim, bir de utanmadan beni şikâyet etmiş. Hayvanlara yaptıkları muamele suç olmadığı için ancak bize bir zarar geldiğinde yaptıkları yanlarına kar kalmayabiliyor. Bugün orada bana üzerinde hiçbir ısırık izi vs. olmayan o şahıs ‘bana saldıran köpeğe nasıl yemek verirsin’ diye üzerime saldırdığı gibi başka bir gün birisine bambaşka bir bahaneyle saldırabilir. Hayvanlara yapılan eziyet insanlara yapılan eziyetin habercisidir. Bu nedenle nasılsa bu köpeğe/kediye zarar verirsem başıma bir şey gelmez diye düşünenlere prim verilmemesi ve hayvanların da yaşam hakkının korunması gerektiği kabul edilmelidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balina Kendisini İnceleyen Biyoloğu Köpek Balığından Kurtardıöç

Balina Kendisini İnceleyen Biyoloğu Köpek Balığından Kurtardı

ABDdeki Rekor Soğuklar Köpekbalıklarını Öldürdü

ABD’deki Rekor Soğuklar Köpek Balıklarını Öldürdü