in

Sokak Köpeği ile Konuşan Genç: “Sokağımı Paylaştığım Bir Dostumla Muhabbet Ettim.”

Köpekle sohbet ederek herkesin kalbini kazanan Fırat Altuntaş: Davranışım normaldi. Yaşadığım ortamı, sokağı, havayı paylaştığım bir arkadaşımla sohbet ettim sadece.

Köpekle sohbet ederek herkesin kalbini kazanan Fırat Altuntaş: Davranışım normaldi. Yaşadığım ortamı, sokağı, havayı paylaştığım bir arkadaşımla sohbet ettim sadece. Birgün Gazetesi’nden Önder Abay, sokak köpeği ile sohbet ederken görüntülenen Fırat Altuntaş ile bir röportaj yaptı. Fırat Altuntaş‘ın sokak köpeği ile yaptı sohbetin konuşulduğu röportaj şu şekilde:

sokak-kopegi-il-ekinusan-genc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Merhaba Fırat sosyal medyada köpekle sohbet ettiğin videon paylaşılıyor. Neden bir sokak köpeği ile konuşma gereği duydun?

Aslında insanlarla konuşacak bir konum kaldığını düşünmüyorum o yüzden ya kendi kendime ya sokak hayvanlarıyla ya da çocuklarla konuşmayı tercih ediyorum. En samimi sevgiyi en gerçek cevapları böyle bulabiliyorum. Ben de o köpek kadar yalnızdım o gece o yüzden samimi bir sohbet ettim.

Videoda bir köpekten beklentinin hav bir kediden beklentini ise miyav olduğunu söylüyorsun. Peki insanlardan beklentin nedir?

Doğruyu söylemek gerekirse insanlardan bir beklentim yok artık. Kötülüğün hakim olduğu bu dünyada kendisine ve çevresine bilerek ve isteyerek zarar veren tek canlı insan, içinde insanın olmadığı her hikâyeyi daha çok seviyorum artık.

Videoda bütün hayvanların solcu olduğunu söylüyorsun. Bu konuyu biraz daha açar mısın?

Hayvanların arasında bir sınıf farkı yok. Doğanın hiyerarşisi biriktirmek üzerine değil yaşamı idame etme üzerine kurulu. Hayvanlar da solcular gibi paylaşmayı severler. Karşılıksız sevgi gösterebilirler. Karıncaları arıları izlerseniz ortak çıkar olarak birlikte hareket ettiklerini görürsünüz bu özellikler solcularda da böyledir. O yüzden bu benzetmeyi yaptım.

İnsana saygı gösterilmediği, linçlerin tacizlerin arttığı bu günlerde köpekle sohbet etmen çok büyük karşılık buldu. Bir anda fenomen oldun bunu nasıl karşıladın?

Ben bu davranışımı normal karşılıyorum çünkü hiçbir canlıdan kendimi üstün görmüyorum. Yaşadığımız ortamı, sokağı havayı paylaştığımız bir arkadaşımla sohbet ettim sadece. Bizler doğaya hayvana nasıl bu kadar yabancılaştık asıl bu konu sorgulanmalı diye düşünüyorum. Hayvana eziyet eden biriyle sohbet etmektense köpekle konuşmayı tercih ederim. İnsanların böyle inceliklere hasret kaldığını videonun binlerce paylaşılmasından anladım. Ne kadar kötü durumda olduğumuzu gösteriyor bu ilgi.

 Bu inceliğin için herkes adına sana teşekkür ederim. Son olarak var mı bize söylemek istediğin bir şeyler?

Anormalliklere o kadar alışmış ki; en normal davranışlarımız bile anormal karşılanıyor. Eğer bir sıkıntınız varsa ağaçla, köpekle, kuşla dertleşmeyi deneyin. Belki daha iyi gelir.

Kaynak: Birgün

 

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

 

Sokak Köpeğiyle Konuşan Genç: “Bütün Hayvanlar Solcudur, Sende O Işığı Göremedim Ben”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ronaldo barınak için forma öç

Ronaldo’dan Örnek Davranış: İmzalı Formasını Barınağa Bağışladı

ukraynaon

Ukrayna’da Eurovision Uğruna Köpek Katliamı