in

“Sokak Kedisi Bob“ Beyaz Perdeye Taşınıyor

James Bowen’in aynı isimli otobiyografik kitabından uyarlanan ‘Sokak Kedisi Bob’ sinema filmi olarak gösterime girecek.

bob1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sarman bir kedinin uyuşturucu müptelası Bowen’in hayatını değiştirişini konu alan güçlü hikayeyi beyaz perdeye taşıyan yönetmen Roger Spottiswoode, yapımda James Bowen rolünü Luke Treadaway’e teslim ederken, sarman kediyi Bob’un kendisi canlandırıyor.

bob2

Aktör Luke Treadaway: “Tehlikeli sahneler için dublör kullandık. Ama Bob, Covent Garden’da sokak performanslarını gerçekleştirirken omzuma rahatlıkla oturabilen tek kediydi. Tabi o, bu konuda yılların deneyimine sahip.”

bob4

Londra sokaklarında yaşamını sürdüren Bowen, 2007 yılında methadon tedavisiyle uyuşturucudan sıyrılıp kendine başını sokacak bir yer buldu. Bob ile tanışması ise hayata sımsıkı tutunmasını sağladı.

bob5

James Bowen, Bob’un öneminden bahsetti:

“Bu küçük adam bana tüm bu fırsatları yaşattığı için çok mutluyum. O dünyadaki bir çok kişinin de bakış açısını değiştirecek. Bu filmin seyirciyle buluşmasını ve onları da bizim çekimlerde olduğumuz kadar mutlu etmesini umuyorum.”

bob-on

Aktris Ruta Gedmintas, kedisi ile film çekimlerine katılan ve setten ayrılmayan James Bowen hakkında konuştu:

“James harika bir adam ve çok heyecanlıydı. Onun yakınlarımızda olması ilk başlarda biraz garipti ama sonuçta tüm bunlar onun sayesinde var oldu. Çekimlerde her şey senaryoya bağlı ve çok imgesel boyuta taşındığında onu görmek bize bu hikayenin gerçekten yaşandığını hatırlatıyordu.”

“A Street Cat Named Bob / Sokak Kedisi Bob” Kasım ayının ilk haftası Avrupa’da gösterime girecek. Filmin Türkiye vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Kaynak: Euronews

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

besleme3

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmeli?

1 1 1

Kedilerde En Sık Görülen 10 Hastalık