in

Sokak Hayvanlarının Yardım Meleği: Evini, Arabasını Sattı Yetmedi Kredi Çekti

Sokak hayvanlarına yardım için mücadele eden Zerrin Demircepken, hayatını sokak hayvanlarına adadı…

İzmir’de yaşayan emekli öğretmen Zerrin Demircepken, sokak köpekleri için arabasını sattı, kredi çekti, bu da yetmedi oturduğu evi, onların yaşayabileceği bir barınağa çevirdi. Hayvanların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için, 55 bin TL’lik kredi borcuna giren Demircepken, emekli maaşıyla hem borcunu ödemeye hem de onların karnını doyurmaya çalışıyor.
Doğuştan sağ bacağı felçli olan ve engeline rağmen mücadele eden Demircepken, “Bir köpekle başladık, 53 köpek oldu. Ben hep kredilerle onları beslemeye çalıştım. Kredi borcum hep var. Arabamı ve evimi satmayı göze alarak dernek kurdum. Halkıma örnek olsun diye imece usulünü, paylaşmayı aşılamak için evimi ve arabamı ortaya koydum” dedi.

sokakhayvanlariicinevinisatti 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Torbalı pilot bölge olmalı”

Demircepken, “Torbalı’da Masum Hayvan Arama Kurtarma Derneği kurdum. Biz burada belediyeler ve hayvanseverler müşterek çalışmalıyız. Torbalı pilot bölge olmalı. Barınakları ortadan kaldırmalıyız. Köpekler barınaklarda kötü durumdalar. Derneğimizin hedefi öncelikle sokak köpeklerini alarak, onlara çocuk parkları gibi, her mahallede kulübelerin olduğu bir yaşam alanı oluşturmak. Evime aldığım köpekleri sokaklardan ölmek üzereyken kurtardım. Onlar benim evimin birer bireyi” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bienal boncukeşek

Bülent Eczacıbaşı: Çok İyi Mezbahaya Yolladık, Nefis Sucuklar Yapıldı!

Milletvekili Mustafa Balbay Barınaktan Köpek Sahiplendiöç

Milletvekili Mustafa Balbay Barınaktan Köpek Sahiplendi