in

Sokak Hayvanlarının Fedakar Teyzesi Rukiye

Konya’nın farklı bölgelerinde bulunan hayvanları beslemek için kilometrelerce yol kat eden, lokanta ve fırınları tek tek dolaşarak bayat ekmek ve yemek artıklarını toplayan melek gibi bir insan Rukiye Teyze

Hayvan sevgisinin zenginlikle alakası yoktur. İmkanlar dahilinde ufacık bir sevgi ve paylaşım için çabalamak yeterlidir. İşte Rukiye Bağcı (57) bunun en güzel örneği. “Bu dünyayı hayvanlarla beraber paylaşıyoruz. Bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa onların da o kadar hakkı var.” diyen Bağcı, sokak hayvanlarını beslemek için evinden yaklaşık 10 kilometre uzağa gidip yiyecek arıyor.

rukiye-teyze-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Konya’nın farklı bölgelerinde bulunan hayvanları beslemek için kilometrelerce yol kat eden Rukiye Teyze, lokanta ve fırınları tek tek dolaşarak bayat ekmek ve yemek artıklarını topluyor. Bu yiyeceklerle aç kalan sokak hayvanlarını besleyen Rukiye Teyze, yemek fabrikalarının artan yemeklerini almak için bulaşık bile yıkadığını söylüyor.

Sokak hayvanlarına olan düşkünlüğü ile tanınan Rukiye Teyze on iki yıl önce şehir merkezine uzak mesafelerdeki sokak köpekleriyle ilgilenmeye başlamış. Kendini hayvanlara adayan Rukiye Teyze, hayvanların barınabilmesi için kendi imkanlarıyla şehrin farklı noktalarına derme-çatma barınaklar yapmış. Eski sandıkları, kullanılmayan paletleri kullanarak köpekler için barınaklar oluşturmuş. Barınaklara her gün aralıksız olarak hayvanlar su ve yiyecek bırakmış. Romatizma hastası Bağcı bu zamana kadar bine yakın köpeğe baktığını söyleyerek; “Hayvanlar aç kaldığında kendim aç kalmış gibi hissediyorum. Ayaklarımdan rahatsızım ama yine de hayvanları aç ve susuz bırakmamak için çaba sarf ediyorum.” diyor.

“Beni görenler deli diyor, ne delisi”

httpvh://www.youtube.com/watch?v=6Ofyaet2UGg

Sokak hayvanları için yaptığı fedakarlıkları bazı insanların anlayamadığını düşünen Rukiye Teyze “Bu dünyayı hayvanlarla beraber paylaşıyoruz. Bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa onların da o kadar hakkı var. Beni görenler deli diyor, ne delisi! Allah rızası için yapıyorum. Hepimizi Allah yarattı. Biz hayvanlara merhametli olalım ki Allah’tan merhamet bekleyelim.” diyerek hayvanlara karşı merhametli davranılmasını öğütlüyor. Hayvansever kadın, “Beni gören köpekler ‘beni kurtar’ dercesine üzerime atladı. Köpeklerimin zehirlendiğini fark edince marketten gidip hemen yoğurt aldım hayvanlara yedirmeye çalıştım. Ama kurtaramadım, öldüler.”  açıklamasıyla üzüntüsünü dile getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genç Sanatçı Dimitra Milanın Gerçekliği Alt Üst Eden Çizimleri 1 1

Genç Sanatçı Dimitra Milan’ın Gerçekliği Alt Üst Eden Çizimleri

Kedilerin Güzelliği Altın Oranda Gizli Ajanimo 10 1

Kedilerin Mükemmeliği Altın Oranda Gizli