in

Sokak Hayvanlarının Beslenmesi için Fabrikalarla İşbirliği Yaptılar

Yunusemre Belediyesi bünyesinde kurulan Sokak Hayvanları Hizmet Birimi, Manisa Organize Sanayi Bölgesi ile işbirliği yaptı. Birim çalışanları, bölgede faaliyet gösteren fabrikalardan artan yemekleri alıp ilçedeki belirli noktalara bırakarak sokak hayvanlarının günlük yiyecek ihtiyacının karşılamasına katkı sağlıyor.

yunusemre-ajanimo1

Manisa’ya bağlı Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sokak Hayvanları Hizmet Birimi, yaşamın paylaşıldığı sokak hayvanlarının beslenmesi için yeni bir proje geliştirdi. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikalardan artan yemekler, birim tarafından hizmet aracı ile alınıp Yunusemre sınırlarındaki belirli noktalara bırakılarak sokak hayvanlarının günlük yiyecek ihtiyacının karşılamasına katkı sağlanıyor.

yunusemre-ajanimo3

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin talimatları ve bizzat takibiyle çalışmalarını gerçekleştiren ekip ayrıca sokak hayvanlarının aşı ve sağlık kontrollerinin yapılabilmesi için vatandaşların talebi üzerine alıp barınağa götürme hizmetini de sürdürüyor.

Avcılar Kızılırmak Deltası’ndaki Doğal Hayatı Yok Ediyor

Hayvanları Ölümden Kurtaran Kahraman İtfaiyeciler