in

Sokak Hayvanlarını Sahiplendirme Amaçlı Yaratıcı Optik İllüzyonlar

World for All, McCann Mumbai tarafından optik illüzyonları fotoğraflarla harmanlayarak hazırlanan hayvan sahiplendirme amaçlı kampanya büyük ilgi gördü.

Hindistan’daki sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar yapan World For All; Mumbai’de bir hayvan sahiplendirme etkinliğini tanıtmak ve aileri hayvan sahiplenme konusunda teşvik etmek için McCann Mumbai ile birlikte etkileyici bir görsel kampanyaya imza attı.

Fotoğrafçı Amol Jadhav ve sanat yönetmeni Pranav Bhide tarafından hazırlanan kampanya görselleri, fotoğrafların kadrajlanması ve arkaplan ışığının verdiği etkisayesinde bir optik illüzyon yaratarak iki farklı görseli aynı anda veriyor. Birbirine bakan çiftler ya da ailelerin portrelerinden oluşan seride negatif alan diyebileceğimiz bölümde yani fotoğrafın öznelerinin arkasında kalan parlak beyaz alanda bir hayvan şekli oluşuyor. Böylece kampanyanın çok net mesajı da görsel olarak vurgulanmış oluyor: “Her zaman daha fazlası için yer vardır. Sahiplenin.”

980x

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kampanyanın gücü ve yaratıcılığı ortada. Nitekim kampanya reklam dünyasının önemli yarışmalarında şimdiden ödül kazanmaya başlamış (AdFest’te Bronz, One Show’da finalist), daha devamı da geleceğe benziyor. Ancak ilanlar, yaratıcı olmalarının ötesinde, somut bir etki de yaratmayı başarmış. Mumbai’de düzenlenen “World For All Adoptathon” etkinliği geçen yıla göre %150 oranında ziyaretçi artışı görmüş ve kuruluş, 42 hayvanı bir günde sahiplendirmeyi başarmış.

980x-1

980x-2

980x-3

Kaynak: bigumigu, thedodo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zonguldakta bir köpeğin başına gelen olay kan dondurdu.

Zonguldak’ta İğrenç Olay: Köpeğin Cinsel Organına Havuç Soktular!

köroğlu atıalanüsküdarıgeçti

“Atı Alan Üsküdar’ı Geçti” Sözünün Hikayesi