in ,

Sokak Hayvanlarını Beslediği İçin Darp Edilmişti, Sağlığına Kavuşur Kavuşmaz Yine Onlara Koştu

Eskişehir’de sokakta hayvanlarını beslediği sırada darp edilen ve çenesi kırılan hayvansever Aysun Korkar, sağlığına kavuşmasının ardından özlediği hayvanlarla yeniden buluşarak, besleme çalışmalarına başladı.

Eskişehir’de 13 Haziran 2021 tarihinde hayvansever Aysun Korkar, Akpınar Mahallesi’nde bulunan sevgiye ve ilgiye muhtaç sokak hayvanlarını beslediği sırasında mahalle sakinlerinden biri tarafından darp edilmişti. Darp edilmesi sonrasında çenesinde kırıklar meydana gelmiş ve ameliyata alınmıştı. Yaşanan olay sonrasında iki taraf mahkemelik oldu. Yeniden sağlığına kavuşan Korkar, sokakta yaşayan masum canlarını beslemeye bıraktığı yerden devam etmeye başladı. Hastalığı sırasında arkadaşlarına teslim ettiği hayvanlarına kavuşan Aysun Korkar, hem mutlu hem de uzun süre uzak kaldığı için hüzünlü.

Sokak Hayvanlarini Besledigi Icin Darp Edilmisti Sagligina Kavusur Kavusmaz Yine Onlara Kostu1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaşanan süreci ve tedavisi hakkında konuşan Korkar, çenesini hissetmediğini söyledi. Normal hayatına dönmeye başladığını belirten Aysun Korkar, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Çok şükür halime, ayağa kalktım. Yaklaşık 1-2 yıl sürecek uzun tedavi sürecim başladı. Platinlerim ömür boyu benimle kalacaklar. Çenemin sağ tarafını hissetmiyorum. Doktorlar, 8 ay kadar hissedemeyeceğimi söylediler. Bana kalırsa daha uzun süre çenemi hissedemeyeceğim. Katı yiyecek çiğneme kabiliyetim yok. O yüzden hala sıvı besleniyorum. Ama ben yavrularımı bırakmıyorum. Bırakmaya da hiç niyetim yok. Çünkü hayvanları püskürtüyorlar. Biraz önce Akpınar’a gittim ve 5 tane yavrum eksikti. Kim bilir nereye gittiler. Kovalandılar bunu çok iyi biliyorum. Elimden geldiğince onları en sağlıklı şekilde beslemeye çalışıyorum. Kuru ve yaş mamalarını ayrı ayrı alıyorum. Günlük ve 5 dakikada yiyebilecekleri kemik alıyorum. Etrafa atıp da günlerce kokacak kemik atma gibi bir lüksüm yok benim. Sarısungur, Akpınar ve Gülpınar’da toplamla 300 tane köpeğe baktığım için da 5 dakikada bitirebilecekleri etler bırakıyorum.”

Sokak Hayvanlarini Besledigi Icin Darp Edilmisti Sagligina Kavusur Kavusmaz Yine Onlara Kostu3

“Maddi manevi tazminatlarımı açtım”

Olay sonrasında yaşanan dava süreci hakkında bilgi veren Korkar, “Dava süreci hala devam ediyor. Daha ne kadar sürer bilemiyorum. Maddi ve manevi tazminat davalarımı açtım. Ben bu acıları çekiyorsam o kişi de dışarıda rahat gezmesin. Çünkü bu kavga anında olan bir şey değil. Benim arkama dönmemle büyük ihtimalle elinde taş olduğunu zannettiğim bir darbeyle çenem iki yerde kırıldı ve iki tane dişim fırladı gitti. Bunlar benim uydurmalarım değil. Bunlar Tıp Fakültesinin verdiği raporlarda yazılı zaten. Benim tek isteğim, hayvanları püskürtmesinler. Kimse evinin önündeki ve bahçesindeki hayvanları kovalamasın. Şu kısacık hayatlarında hayvanları huzur versinler sadece bunu istiyorum” diye konuştu.

AW379781 02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Iz Takip Kopekleri 3 Gundur Kaybolan Alzheimer Hastasi Kadini Ariyor 1

İz Takip Köpekleri 3 Gündür, Kaybolan Alzheimer Hastası Kadını Arıyor

1 Aylik Yavru Tavsanin Ustune Basti Tavsana Kirik Bacak Operasyonu Yapildi

1 Aylık Yavru Tavşanın Üstüne Bastı, Tavşana Kırık Bacak Operasyonu Yapıldı