in

Sokak Hayvanlarından Sevgiyle Korunan Gençleri Alkışlıyoruz

Türkiye genelinde birçok kentte gruplar halinde cadde ve sokaklarda gezen “başıboş hayvanların” insanlara saldırdığına ilişkin iddiaların asılsız olduğunu savunan Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yaşayan gençler, sokak hayvanlarıyla birlikte hayatı paylaşıyor ve herkes halinden oldukça memnun gözüküyor.

Sokak Hayvanlarından Sevgiyle Korunan Gençleri Alkışlıyoruz-Ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Türkiye genelinde birçok kentte gruplar halinde cadde ve sokaklarda gezen bu başıboş hayvanların insanlara saldırdığına ilişkin iddiaların asılsız olduğunu savunan Ayvalıklı gençler sokak hayvanlarıyla birlikte hayatı paylaşmak gerektiğini belirtiyor.
Gruplar halinde gezmiş olsalar da hiçbir sokak köpeğinin durup dururken insanlara saldırmadığını kaydeden Ayvalıklı gençler, önemli olanın bu hayvanlara sevgiyle yaklaşmak olduğuna inanıyor.

Sokak Hayvanlarından Sevgiyle Korunan Gençleri Alkışlıyoruz-1
“Genelde bu hayvanlar o motosikletlerin gürültüsüne havlıyorlar. Motosiklet sürücüsü ise kendisine saldırdığını düşünerek daha da hızlanıyor yada köpeği tekmeliyor. Canı yanan hayvan da daha fazla saldırıyor. Oysa tepki göstermeden geçip gitse, o hayvanda havlayarak motosikletin ardından bir süre koşturduktan sonra kovalamacayı bırakacak” ifadesiyle gençler, daha çok motosiklet sürücülerinin rahatsız olduğunu vurguluyorlar.

Sokak Hayvanlarından Sevgiyle Korunan Gençleri AlkışlıyoruzSokak köpeklerinin gerçek bir dost olduğunu kaydeden gençler, “O hayvanların en büyük ihtiyaçları bir parça yemek daha çok da sevgi. Ama biz insanlar bu kadarcık şeyleri bile o dilsiz hayvanlara çok görüyoruz.” diyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ajanimo unlulere benzeyen hayvanlar ajanimo öne çıkan görsel

Ünlülere Tıpatıp Benzeyen Sevimli Hayvanlar

kulu sevgi ajanimo 11 2

Sevginin Mucizesi Kulu Sağlığına Kavuştu