in

Sokak Hayvanlarına Röntgen Cihazı Alabilmek için Evini Sattı

Ertan Tulpar, mahallesindeki bir evini satarak sokak hayvanlarının hastalıklarının tespitinde kullanılabilecek 50 bin TL tutarındaki röntgen cihazını aldı.

ev-2

Bandırma Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve aynı zamanda emekli askeri personel olan Tulpar,  Balıkesir’de Bandırma’nın Hacıyusuf Mahallesinde bulunan bir dairesini sokak hayvanlarının hastalıklarının tespitinde kullanılacak röntgen cihazının alınması için sattı. 50 bin TL tutarındaki röntgen cihazı bu hafta içinde Bandırma Belediye Başkanlığı’na ait barınağa teslim edilecek.

ev-3

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Dernek Başkanı Ertan Tulpar, “Bandırma’da sokak hayvanlarının hastalıklarının tespitinde kullanılan röntgen cihazının bulunmamasından dolayı sokak hayvanları ve hayvanseverlere ait sahipli hayvanlar röntgenlerinin çekilmesi için Bursa’ya götürülüyordu. Cihazın alınmasıyla birlikte artık sokak ve sahipli hayvanlarının hastalıkları mahallinde tespit edilmiş ve tedavilerine zamanında başlanılmış olacaktır” dedi.

Moofio Uygulamasının “Sahiplendirme” Bölümüne Yoğun İlgi

İzmirli Sanatçı, Doğal Taşları Boyayarak Yaptığı Eserleri Hayvan Dostları İçin Satıyor